Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı, Mamak’ta kentsel dönüşüm başlatmıştı. Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mamak’a 248 konut inşa edilmişti. Bu proje tamamlandı ve daireler kura ile sahiplerine verildi.

Kentsel Dönüşüm 18.01.2020, 17:19 Fatih OĞUR
Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Tamamlandı

Mamak Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi hakkında web sitesinde yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde bir tören düzenlendi. Bu törende kentsel dönüşüm projesinin ikinci etabı alanında 248 daire için kura çekimi yapıldı.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, kurada ismi çıkanlara hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Projede emeği olan herkese teşekkür etti. Projenin bitmesiyle alanın, Mamak’ın en iyi ve modern mahallesi olacağını belirtti.

Mamak Projesinin Detayları Belli Oldu

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi, 437.000 m2 alandan oluşuyor. Projenin çoğu kısmı tamamlandı. Ama tamamlayan bölümleri de bulunuyor. Projenin birinci, dördüncü ve üçüncü etapları tamamen bitti ve 994 daire kura sonucu çıkan sahiplerine teslim edildi. Yapımı devam eden 248 daire içinde kura çekildi. Dairelerinin yapımı bittikten sonra resmi olarak 1312 daire sahiplerine teslim edilmiş olacak.

Mamak’ın eski durumu göz önüne alındığında inşaat tam olarak tamamlanmasa bile daha modern duruyor. Mamak halkı bu kentsel dönüşümün devam etmesini istiyor. Kurada ismi çıkmayan kişiler, yeniden kentsel dönüşüm projesinin yapılmasını bekliyor. Projenin tekrarlanması hakkında ise Çevre ve Şehircilik Bakanı’ndan henüz bir açıklama gelmedi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü