Muhteşem Bir Kentsel Dönüşüm

Tüm Türkiye'de geniş çaplı olarak gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarına yeni bir akım eklendi. Bu akımda dDF Dream Design Factory farklı bir bakış açısı kattı.

Kentsel Dönüşüm 17.02.2020, 20:18 Soner YARDIM
Muhteşem Bir Kentsel Dönüşüm

Büyük bir hızla gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmaları tüm Türkiye çapında planlı bir şekilde devam ediyor. Şehirlerde tütün deposu, fabrika, hangar, alışveriş merkezi gibi binaların bambaşka bir görünüme kavuşacağı Heavenly dDF Projesi kentsel dönüşüm çalışmalarına yeni bir soluk katacak. Bu girişimin kurucularından olan Mimar Arhan Kayar ise bir binanın temelinin atılması bile yaklaşık 10 milyon canlının ölmesine sebep olduğunu açıklayarak,, yeni projesi ile birlikte artık kentsel dönüşüme uğrayacak binalarda da reekarne çalışmaları yapacaklarını açıkladı. Tüm dünya üzerinde doğal kaynakların hızlı bir şekilde tükendiği ve geri dönüşüm çalışmalarının kaçınılmaz olduğu herkes tarafından biliniyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları bu sebeple her geçen gün büyük önem kazanıyor.

Yepyeni Bir Soluk Geliyor

Hızlı bir şekilde ilerleyen kentsel dönüşüm çalışmalarına ileride çocukların da yaşayabileceği bir geleceğin kalmasıyla farklı bir bakış açısı getirildi. Geliştirilen yeni proje ile artık binaların geri dönüşümünde yepyeni bir açılım yaşanacak. Bu projeyi Türkiye çapında duyuran firma İstanbul ve Anadolu'nun birçok ilinde ömrü tükenmeye başlamış binalara yeni işlevler kazandırmaya devam ediyor. Bu çalışmalara en güzel örnek olarak gösterilen Haldun Demirhisar’ın çalışmasıyla ortaya çıkan The Stay Otel’in dönüşümü sonucunda yeni hali, günlerce medya mensupları tarafından odak noktası haline geldi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü