Riskli Bölgelerle İlgili Cumhurbaşkanı Kararları Uygulanacak

Kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirilen ve tüm Türkiye çapında hızlı bir şekilde çalışmalara başlanan projelerde Elazığ’da bir bölge yüksek risk grubunda ilan edilirken Erzincan ve Gaziantep illerinde Cumhurbaşkanı kararı sonucunda bazı taşınmazlar hızlı bir şekilde kamulaştırılacak.

Kentsel Dönüşüm 26.03.2020, 21:55 Soner YARDIM
Riskli Bölgelerle İlgili Cumhurbaşkanı Kararları Uygulanacak

Tüm Türkiye çapında kentsel dönüşüm çalışmalarına devam edilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla resmi gazetede açıklanan bir uygulamaya göre Elazığ merkez Abdullahpaşa Mahallesi içerisinde bir alan riskli bölge olarak ilan edildi. Resmi gazetede yayımlanan ve 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanunun ikinci maddesi Cumhurbaşkanı’nın belirttiği illerde hızlı bir şekilde uygulanacak.

Erzincan ve Gaziantep'te de Riskli Bölgeler Var

Türkiye çapında gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmaları devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ ile birlikte Gaziantep ve Erzincan'da da bölgelerle ilgili gerekli çalışmaların yapılması gerektiğine karar verdi. Erzincan merkezde yer alan İnönü ve Kızılay Mahalleleri ile Gaziantep Şehitkamil ilçesinde yer alan Karacaburç Mahallesi'nde bazı taşınmazların hızlı bir şekilde kamulaştırılması amacıyla ilgili belediye başkanlıklarına gerekli yazılar gönderildi. Belirtilen bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları Cumhurbaşkanı kararı ile hızlı bir şekilde uygulanacak. Elazığ, Gaziantep ve Erzincan'da riskli bölge olarak ilan edilen alanların kamuoyu hayatını tehdit etmesi nedeniyle resmi gazetede yayımlanan uygulama sonucunda kamulaştırılması işlemlerine bir an önce başlanacak. Cumhurbaşkanı’nın bu kararı Türkiye genelinde diğer kentsel dönüşüm çalışmalarını da hızlandıracak nitelikte.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü