Silivri'de de Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına Başlandı

İstanbul Silivri Belediyesi kapsamında yer alan 45 yıllık bina kentsel dönüşüm çalışmaları adı altında yıkıldı. Silivri'de gerekli çalışmaların ardından ağır hasarlı yapılar tespit edildikten sonra 3 binanın yıkım işlemi ile ilgili gereken çalışmalara başlandı.

Silivri'de de Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına Başlandı

İstanbul Silivri ilçesinde 26 Eylül 2019 tarihinde 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Depremin ardından uzmanlar Silivri Belediyesi ile birlikte geniş çaplı bir hasar raporu hazırlayabilmek için çalışmalar gerçekleştirdi. Açıklanan raporda belirlenen 3 bina hakkında yıkım kararının alınması için hazırlıklara başlandı. Silivri Belediyesi ağır hasar kaydı raporu bulunan 3 bina ile ilgili yıkım emrini verdi. Belediye ekipleri geçtiğimiz günlerde 45 yıllık binanın yıkım işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirdi.

Toplamda 9 Bina İçin Yıkım Emri Verildi

İstanbul Silivri Belediyesinde geçtiğimiz yıl 5.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından hasar tespit çalışmaları hızlı bir şekilde başlamıştı. Araştırma kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yenimahalle ve Gazitepe mahallesinde İnönü caddesi ve Endülüs sokağında bir binanın çalışmalarına başlanması için gereken emirleri verdi. Belediye ekipleri çevre sakinlerini rahatsız etmeden 5 katlı 45 yıllık bir binanın yıkımını geçtiğimiz günlerde güvenli bir şekilde gerçekleştirdi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz hasar tespit raporlarının ardından Silivri Belediyesi içerisinde 9 bina için yıkım sürecinin başladığını kamuoyu ile paylaştı. İlerleyen günlerde yıkılan binalar ilgili birimler tarafından hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirilecek.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü