Terörle Mücadele Kapsamında Zarar Gören Evler Kentsel dönüşüm kapsamında Yenilendi

Şırnak merkezinde yaşanan terörle mücadele çalışmalarında zarar gören evler için bakanlığın yaptığı toplu konutun kuraları çekildi.

Kentsel Dönüşüm 28.01.2020, 23:21 Fatih OĞUR
Terörle Mücadele Kapsamında Zarar Gören Evler Kentsel dönüşüm kapsamında Yenilendi

Şırnak Dicle Mahallesi 4.bölge 1.etapta tamamlanan 715 adet konut sahiplerine kura çekişlişi sonucunda verildi. Vatandaşların huzurunda yapılan kurada konutlarına kavuşan vatandaşların sevinci görülmeğe değerdi.

Son günlerde yaşanan depremler sonucu kentsel dönüşümünde en az terörle mücadele kadar önemli oloduğunu söyleyen Murat kurum kentsel dönüşüm faaiyetlerine vatandaşımızla el birliği yapıp kararlılıkla devam edeceğiz dedi.

Bakan Murat Kurum ülkemizde kentsel dönüşüme ihtiyacı olan ve durumu acil olan 1.5 Milyon konutun olduğunu söyleyerek durumun ciddiyetini tüm halkımızın bilmesi gerektiğini belirtti. Bakan Murat Kurum İfadesinde "Biz Cumhurbaşkanımızın Emriyle 81 ilin valiliklerine aciliyet sırasına göre kentsel dönüşüm için talimat gönderdik. Bundan sonra her yıl kentsel dönüşüm kapsdamında 300 bin konut yapacağız" diyerek kentsel dönüşüm projelerinin kararlı bir şekilde yürütüleceğinin sinyallerini verdi.

Vatandaşı Riskli Çürük Binalarda Oturtmak İstemiyoruz

Murat Kurum çok hisseli işin içinden çıkılamayacak derecede olan çürük ve denetim eksikliği olan binalarda oturtmak istemiyoruz bunun için ne gerekiyorsa yapacağız dedi.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü