Toki, 2020 Kentsel Dönüşüm Projelerini Açıkladı

TOKİ, kentsel dönüşüm ve konut projeleriyle 2019 yılında kendinden çok söz ettirmişti. 2020 yılında da çalışmalarıyla dikkatleri üzerine toplamayı planlıyor.

Toki, 2020 Kentsel Dönüşüm Projelerini Açıkladı

TOKİ resmi web sitesinde 2020 kentsel dönüşüm projelerini açıkladı.  TOKİ, kentsel dönüşüm projelerine 2020 yılında da devam ediyor. Ankara, İstanbul ve daha birçok ilde kentsel dönüşüme girecek yerler belirli oldu. TOKİ, resmi web sitesinde taslak olarak bu kentsel dönüşüm projelerini paylaştı.

Kentsel dönüşüm projelerindeki yaşam alanları dikkat çekti. TOKİ, 2020 yılında yaşam alanlarının ön planda olduğunu kentsel dönüşümler yapmayı planlıyor.

Kentsel Dönüşüm Yerleri Belli Oldu

TOKİ, 2020 kentsel dönüşüm yerlerini açıkladı. Kentsel dönüşümün yapılacağı iller; Ankara, Bayburt, Denizli, Erzincan, İstanbul, İzmir, Nevşehir ve Trabzon olarak belirlendi. Bazı illerde sadece tek bir alanda kentsel dönüşüm yapılmayacak.

Büyük illerdeki kentsel dönüşüm projeleri, arazilerin büyüklüğünden dolayı numaralandırıldı. Numaralandırılmaya göre kentsel dönüşümler yapılacak. Böylelikle devasa bir yaşam alanı sağlanacak.

2020 yılında kentsel dönüşümün ağırlık kazanacağı il, Ankara olacak. TOKİ’nin açıklamalarına göre Ankara’da yeni kentsel dönüşüm projesi yapılacak. Bunlar; Ankara Kuzeykent 1-2, Ankara Mamak 3880 Konutluk, Kuzey Ankara, Kuzey Ankara Rekrasyon 1-2-3 projeleridir.

TOKİ kentsel dönüşüm projelerinin ne zaman belirleneceği ise önümüzdeki günlerde hem TOKİ resmi web sitesinde hem de basında açıklanacak. Kentsel dönüşüm kira yardımları da bu projelerde geçerli olacak.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü