Toki, Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

Kentsel Dönüşüm Projeleri’yle TOKİ ilgileniyor. TOKİ, ayrıca bir yıl içerisinde birçok projeye imza atıyor. Bu kadar işi aynı anda yapması ise herkesi şaşırtıyor. TOKİ ise bu başarısının sırrını biraz anlattı.

Kentsel Dönüşüm 23.01.2020, 17:20 Fatih OĞUR
Toki, Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

TOKİ, projeleri ile her zaman kendinden söz ettiriyor ve gündemden düşmüyor. Yaptığı projeler ile iddiasını koruyor. 100 Bin Sosyal Konut Projesi de bu projelerden biri. Ayrıca kentsel dönüşümle ilgileniyor. Yaşanması zor olan, çarpık kentleşmeye neden olan yerleri dönüştürüyor. Bu kadar işi aynı anda yapması ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

TOKİ, bu meraklara karşılık kentsel dönüşüm projelerini nasıl yaptığını açıkladı.

TOKİ Durmadan Çalışıyor

TOKİ, kentsel dönüşümle ilgili projelerinde ilk olarak yenilemenin yapılacağı alanı belirliyor. Bunu yaparken oldukça hassas davranıyor. Şehirde kötüden iyiye gitmeye çalışıyor. Bu yüzden uzun çaplı araştırmalara yapılıyor. Şehrin sadece merkezi değil tüm ilçeleri bu araştırmanın içine giriyor.

Ardından çizimlere başlanıyor. Projenin çizim ve taslak aşamaları biraz zaman alabiliyor. Çünkü tek bir yanlış, büyük para kayıplarına neden oluyor. Bu projeyle sadece mimarlar ve inşaat mühendisleri ilgilenmiyor. Jeoloji, makine, elektrik elektronik ve çevre mühendisliği gibi alt yapıyla ilgilenen mühendis dalları da devreye giriyor. Proje tamamlandıktan sonra yenileme çalışmalarına başlanıyor.

TOKİ, uzman ekibi ve çok çalışması ile kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlı ve hatasız bir şekilde yapıyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü