Toki Kentsel Dönüşüm İçin Çalışıyor

TOKİ, birçok alanda çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları aynı anda yapması, birçok insanı hayrete düşürüyor. Birçok konuda merak artıyor.

Kentsel Dönüşüm 22.01.2020, 11:26 Onur DİMLİ
Toki Kentsel Dönüşüm İçin Çalışıyor

TOKİ ise elinden geldiğince merakları gidermeye çalışıyor.  Geçtiğimiz günlerde TOKİ kentsel dönüşüm alanlarını nasıl belirlediğini açıklamıştı. Ancak bu bilgiler, vatandaşa yeterli gelmedi. Bunun üzerine TOKİ, detaylı bir açıklama yaptı. Kentsel dönüşümün ne olduğundan ve yapıların kentsel dönüşüme nasıl dahil olduğunu anlattı. Bu açıklamalar, her yönden vatandaşı tatmin etti.

TOKİ, kentsel dönüşüm çalışmalarını riskli bölgelerde yapıyor. Bu yüzden de detaylı projeler üretiyor. Alanlar riskli olmasına rağmen kısa sürede proje tamamlanıyor. TOKİ, bunun sırrının ekip ve çok çalışmak olduğunu belirtiyor.

Kentsel dönüşüm seferberliği altında çok çalışıldığını ve bu yüzden uzman bir ekip kurulduğunu belirtiyor. Taslak hazırlanmadan önce birçok alan geziliyor ve incelemeler yapılıyor. Ardından uygun alanlar belirleniyor. Proje için gerekli ölçümler alınıyor. 

Titiz Çalışma Çok Önemli

TOKİ, kentsel dönüşümü yaşanabilir yer için yenilemeler yapmak olarak tanımlıyor. Bu yüzden titiz bir şekilde çalışıyor. Proje çiziminde birçok mühendislik dalı beraber çalışıyor. Her detay düşünülüyor. En küçük noktanın atlanılmamasına dikkat ediliyor. Bu yüzden kısa sürede kentsel dönüşüm projeleri tamamlanıyor.

İnşaat alanı, zor gözükse de en kolay kısmı. Çünkü proje çiziminde her detay düşünüldüğü için sorun çıkma ihtimali azalıyor. Bu da inşaatın profesyonel bir şekilde yapılmasını sağlıyor. 

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Karikatürü Tümü