HaberlerMimari Tasarımlar

Ünlü Mimar Vincent Callebaut Tarafından Tasarlanan Doğayla İç İçe Konut Projesi

Doğadan tam anlamıyla yararlanan mimari tasarımı ile Vincent Callebaut yeşil dünya düşüncesiyle farklı bir inovasyonla doğayı kullanarak insanlara yeşil alanlarla beraber lüks konutlar sunmaktadır.

Slider: images not found

 

Vincent Callebaut 1977 yılında Belçika’da doğmuştur. Brüksel Serbest Üniversitesinde mimarlık okuyan Vincent Callebaut mimarlık

Vincent Callebaut, Belçika ekolojik mimari tasarımlarıyla doğayla barışık tasarımlar yapıyor. Sürdürülebilirliğin çeşitli yönlerini hesaba katan fütüristik benzeri eko-projeler tasarlarken mimaride farklı bir vizyon geliştirildi.

 

 

Bu haberimize göz atınız:  Lal Bahçe Konutları
Etiketler
Daha Fazla Göster

2 Yorum

  1. Dünyada ki dengeler sürekli değişiyor.Diktatör oranı da bu aralar artmakta geçmişte bunun sonucunu savaşlar ile gördük dünya ne kazandı ne kaybetti bence hiç bir şey kazanmadı her zaman da kaybetmeye mahkum olacak.Şimdi gelelim kuzey Kore’ye kuzey Kore’nin diktatörüne bakıyoruz Kim Jong-Un Japon denizinde denemeler yapıyor ve dünyaya göz dağı veriyor.Artık eskisi gibi iki ordu karşı karşıya gelip göğüs göğüse muharebe yapmıyor tek bir tuş ile okyanus ötesinde ki ülkeleri vurabiliyorsunuz o kadar büyük etkisi olan silahlar ki bunlar o coğrafyada 30 sene ot bitmez insanlık ölür.Kendi elimizle dünyanın sonunu getirmek için uğraşıyoruz.Bizde tabi boş durmuyoruz Rusya İran Allah ne verdiyse kimden hangi S füzeleri alacağımızı şaşırdık.Bu yapılan denemeler Amerika’ya gözdağı için yapılan hamleler.Bakalım 3. dünya savaşını hangi neden çıkartacak .

  2. gerçekten tebrik ederiz bu yapı aslında örneği Adana da var bu kadar büyük değil ama mantık olarak aynı konsept düşünülmüş bunu bizimkilerin bulup yabancılara kaptırmaları ayrıca trajikomik bir durum.Dünyanın ak ciğerleri nelerdir desek mimarlarımız hep bir ağızdan ormanlardır.Diyebilirler.Ama bazı projeler önlerine geldiğinde hiç biri yada o kadar gaddar olmayayım bazıları hemen kabul eder ucunda orman yada yeşil alan katliamı olsa da kabul eder.İşte bu durumda Vincent Callebaut destekleyip bu şekilde önünüze gelen projeleri kabul etmeyip doğayı korumak için ilk önce sizin seferber olmanız gerekiyor. Vincent Callebaut mimarımızı tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün