HaberlerKonut ProjeleriNef Yapı

Nef Gölköy Şimdiden yerinizi ayırtın

Nef Gölköy çok yakında. Şimdiden yerinizi ayırtın.

Proje Tanıtım Filmi

GÖLKÖY, BODRUM

Emlak Reyonu

Huzur”. Gölköy’ü anlatan en güzel kelime belki de.

Sadece denizin ve kuşların sesini duyacağınız,
mavinin her tonunu yaşayacağınız bir yer burası.

Ege’nin en özel köşelerinden birine, Gölköy’e hoş geldiniz.

EVİNİZ DOĞANIN BİR PARÇASI

“Bu proje, denizden bakıldığında bağıra çağıra ortaya çıkmak yerine, olabildiğince içinde yer aldığı doğal örüntü ile hemhal olmayı hedefleyen bir yönelimle ele alındı.”

Emre Arolat

BANYAN TREE

Projenin işletmesini, bugüne kadar Phuket, Maldivler, Seyşeller, Bali gibi dünyanın en özel noktalarında misafirlerine lüks deneyimi yaşatan Banyan Tree üstlenecek.

28 ülkede 43 otel ve resort’u, 66 spa merkezi, 80 mağazası ve 3 golf sahasıyla dünyanın en lüks konaklama tesisleri arasında yer alan Banyan Tree’nin Avrupa’da açacağı ilk otel de “Banyan Tree Bodrum” ismiyle Nef Yalıkavak’ın içinde yer alacak.

Banyan Tree Hizmetleri:

• Spa
• Banyan Catering
• Aqua Bar
• Özel Şef
• 7/24 Butler Hizmeti (ya da 7/24 Hizmetli Servisi)
• 7/24 Housekeeping
• Kuru Temizleme
• Bavul Hazırlama Servisi
• Banyan Tree Bodrum Hotel Özel İndirim
• Alışveriş Hizmeti
• Vale
• Araç Yıkama

MİMARİ

Arazinin doğal doku ve eğimine müdahale etmeyen, tersine bulabildiği uygun yere usulca ilişen yapılar, denizden bakıldığında bağıra çağıra ortaya çıkmak yerine, olabildiğince içinde yer aldığı doğal örüntü ile hemhal olmayı hedefleyen bir yönelimle ele alındı. Bu anlamda geliştirilen genel yerleşim stratejisi uyarınca, arazinin genel algısının, alanda bulunan gelişmiş ağaçların ve mevcut topografik özelliklerin korunması ve büyük ölçekli müdahalelerden kaçınılması öngörüldü.

TOPOĞRAFYA

Doğal örüntüyle iç içe tasarlanan evler, arazinin doğal doku ve eğimine müdahale etmeden bulunduğu yerle bütünleşiyor.

Evlerin manzara cephelerinde kullanılan olabildiğince kesintisiz şeffaf tasarımlar, hem doğanın renklerini yaşam alanlarına taşıyor, hem de denizden bakıldığında yapılar içinde yer aldıkları doğanın bir parçası olarak görünüyor.

DOKU

Genel yaklaşımın bir parçası olarak benimsenen parçalı yapı dili, kullanılan doğal ve dokulu malzeme paleti ile zenginleştirildi.

Farklı renk ve dokulara sahip olan doğal taşlar, doğal ahşap ve çıplak beton, bu paletin ana malzemeleri olarak ortaya çıktı.

“Nef Gölköy projesi için yapılacak peyzaj düzenlemesi, projenin genel başarısı açısından olmazsa olmaz bir unsurdur.”

Herman Salm

PEYZAJ TASARIMI

Mevcut peyzaj özellikleri ve Bodrum’a has eşsiz konumu nedeniyle seçilen saha, hem geniş bir koy manzarasına sahip, hem de çam ve zeytin ağaçlarıyla dolu açık bir ormanlık arazinin içinde yer alıyor.

Peyzajda öncelikli unsur, bu projeyi kendi peyzaj özelliği oldukça güçlü olan komşu sahalarla bütünleşik bir hale getirmek için mevcut peyzajı korumak ve iyileştirmek. Proje, görsel açıdan bütünlüğü sağlayabilmek için bu peyzajın içerisine uyumlu bir şekilde dahil oluyor. Gerek proje tasarımında gerekse evlerin ve erişim yollarının yerleşiminde, mevcut ağaçların korunması için azami özen gösteriliyor.

Lokasyon

Adres

Göl Mahallesi, 114 ada 5, 6 ve 7 Parsel Bodrum, Muğla

http://www.nef.com.tr/reservegolkoy

Bu haberimize göz atınız:  İtalyanlar Galata için Türkiye'de
Etiketler
Daha Fazla Göster

2 Yorum

  1. Güzel bir makale yazmışsınız makalede can alıcı kelimeniz huzur kelimesi istanbulda yaşıyorum sehrin stresi iş stresi derken insan huzur içinde tatil yapıp dinlenmek istiyor makalede konu ettiginiz yer tam olarak benim için sanki oluşturulmuş 🙂 bodruma has manzarası varsa zaten tadından yenmez bir an önce araştırıp uygun rezervasyon yapmak istiyorum bilgi icin teşekkürler.

  2. Geri bildirim: Faiz Oranları Düşmeye Devam Ediyor » Emlak Reyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün