Araç Geri Çağırma İddialarına İlişkin Toyota’dan Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde Toyota’nın araçlarını geri çağırmasıyla ilgili iddialar ortaya atılmıştı.

Otomotiv 26.01.2020, 18:04 Abdurrahim KARABAYIR
Araç Geri Çağırma İddialarına İlişkin Toyota’dan Açıklama Geldi

Ancak bu iddialara uzun süre Toyota’dan yanıt gelmedi. Sonunda Toyota, suskunluğunu bozdu ve konuya açıklık getirdi.

Toyota ürettiği 3,4 milyon tane aracı tekrar çağırıyor, tarzında haberler ortaya çıkmıştı. Bu haber Toyota araç sahiplerini tedirgin etmişti. Toyota’dan bu konuyla ilgili bir açıklama beklendi. Ancak Toyota, bu konuya beklenen geç yanıt verdi.

Türkiye ve Almanya Araçları Dahil Değil

Toyota, bu haberleri doğru olduğunu belirtti. Ancak geri çağrılan araçların Türkiye ve Almanya’da olmadığını açıkladı. Çalışmalarının insan ve müşteri odaklı olduğunu, bu yüzden gerekli önlemleri almaya çalıştıklarını vurguladı.

Toyota’nın açıklamaları bunlarla sınırlı değildi. Toyota, projelerinde ticari kaygı taşımadıklarını belirtti. Bu yüzden 3,4 milyon aracın güvenlik amaçlı toplanacağının  altını çizdi.

Toplanacak 3,4 milyon aracın Türkiye’den olmayacağı haberi, ülkedeki Toyota sahiplerini mutlu etti. Diğer ülkelerden ne kadar toplanacağı ise bilinmiyor.

Bunun yanında Toyota’nın neden araçları toplayacağı ile ilgili de bir bilgi bulunmuyor. Ancak bununla ilgili bazı tahminler bulunuyor. Bir kısım üretimde sıkıntı olduğunu söylerken bir kısımda güncelleme olabileceğini öne sürüyor. Ancak 3,4 milyon aracın toplanması uzun zaman alacak.

Toyota sahipleri araçlarını verdikten sonra ne yapacaklarını düşünüyor. Toyota’nın araçlarını çağırdıkları kişilerin, araçlarını geri verene kadar bir çözüm üretmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur