Arkadan Çekişli Araba Tavsiyeleri

Araba alacakların karar verme esnasında zorlandıkları konulardan bir tanesi aracın arkadan çekişli mi yoksa önden çekişli mi olacağıdır. Kışın buzlu yollarda her ne kadar kullanımı önden çekişli araçlar kadar kolay olmasa da özellikle eğlence arayanlar için arkadan çekişli araçlar tercih edilebilir.

Otomotiv 30.01.2020, 16:39 Abdurrahim KARABAYIR
Arkadan Çekişli Araba Tavsiyeleri

BMW 2 Serisi

Cabrio veya coupe seçeneklerine sahip olan BMW 2 serisi araçlar hem tasarım hem de performans açısından pek çok avantaj sağlamaktadır. 136 beygirlik 1.5 litre hacme sahip benzinli ve 184 beygirlik 2.0 litre dizel motor seçeneklerine sahip olan 2 serisi hem performans hem de arkadan itişli olması sebebi ile kullanıcısına eğlenceli bir kullanım sağlıyor.

BMW 5 Serisi

Hem geniş araç hem de performans ve arkadan itiş isteyenler için öne çıkan araçlardan birisi olan BMW'nin 5 serisi modelleri eski modellerde oldukça uygun fiyatlara bulunabilir. Çok uzun senelerdir üretimde olmasından dolayı çok fazla motor ve yakıt tipi seçeneğine sahip olan bu model ayrıca son yıllarda Xdrive (4x4) seçeneği ile de mevcut.

Audi A5

Audi'nin yeni bir model ailesi olan A5, coupe ve cabrio seçeneklerinin yanı sıra performanslı bir aile aracı isteyenler için 4 kapılı sportback versiyonu ile karşımıza çıkıyor. 1.4 litreden 2.7 litreye kadar pek çok dizel ve benzinli motor seçenekleri bulunuyor. Arkadan çekişli modellerin yanı sıra önden çeker ve 4x4 modellere de sahip olan A5, kullanıcılara pek çok seçenek sunuyor.

Mercedes C serisi

Mercedes firmasının uzun yıllardır ürettiği C serisi arkadan çekişli isteyenlerin seçenekleri arasında bulunurken, oldukça uzun bir model skalasında 4 kapılı sedanın yanı sıra cabrio ve coupe seçeneklerine sahip olan bir diğer model. 1.6 litreden 4.0 litreye kadar hacme sahip dizel ve benzinli motor seçenekleri içerisinde 510 beygire sahip bir V8 de bulunuyor.

Mazda MX-5

Japon otomobil firması Mazda'nın 1998 yılında üretimine yılında çıkartmış olduğu Mazda MX-5 ile yeni bir boyut kazandırmıştır. Arkadan çekişli Mazda MX-5 modeli güçlü motoru ile farklı bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü