Bakan Varank'tan 210 Bin İstihdam Müjdesi

Ülkemizin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, merkeze İsviçre olan WABCO şirketi tarafından Sakarya'da 20 milyon dolar sermaye ile kurulacak olan fabrikanın temel atma törenine katıldı ve bu törende konuşma yaptığı

Otomotiv 30.01.2020, 21:10 Abdurrahim KARABAYIR
Bakan Varank'tan 210 Bin İstihdam Müjdesi

Yaptığı konuşmada Mustaf Varank, Malatya ve Elazığ'da meydana gelen depremlerden dolayı zarar gören işletmelere 100 bin TL'ye kadar faizsiz ve bir yıl ertelemeli kredi vereceklerini açıkladı.

Depremde Zarar Gören İşletmelere Faizsiz Kredi İmkânı

Ülkemizde yapılan yatırımlarla istihdam sorunlarının ortadan kalkacağını ve önümüzdeki yıllarda binlerce kişiye iş olanaklarının yaratulacağının bilgisini veren Mustafa Varank, yaptığı konuşmada çoğunlukla Elazığ ve Malatya'da gerçekleşen depreme değindi. Depremde hayatını kaybeden kişilere Allah'tan rahmet, yakınlarını kaybeden kişilere de başsağlığı dileyen Mustafa Varank, bu deprem felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren devlet ile milletin işbirliği içine girdiğini ve hepberaber depremde zarar gören vatandaşların yaralarının sarılmasına odaklanıldığını bildirdi.

Cumhurbaşkanından gelen talimatla KOSGEB Acil Destek Kredisi'nin uygulamaya konduğunu açıkladı. Buna göre; deprem nedeniyle zarar gören işletmeler yani kobiler 100.000 liraya kadar faizsiz olarak kredi alabilecek ve 1 yıl geri ödemeden taksitlerini erteleyebilecek. Ayrıca KOSGEB'e borcu olan kişilerin borç ödemeleri de bir yıla kadar ertelenebilecek.

Girişimcilerin Yanındayız

Katıldığı temel atma töreninde konuşma yapan Bakan Mustafa Varank, yatırımların ülkemizde artması için gerekli çalışmaların yaptıklarını bildirdi. Ülkemizde uygulanan yatırımcı dostu olan politikalarla öngörülebilirliğin arttığını ifade eden Varank, uygulamaya konulan reformların karşılığının uluslararası platformlardan alındığını bildirdi.

Yorumlar (0)
16°
sisli
Günün Karikatürü Tümü