İlklerin Clio'su Şubatta Yollarda

Yeni nesil Clio Renault'un hibrit atağının ilk modellerinden olarak Türkiye yollarına da şubat ayı itibariyle geliyor.

Otomotiv 29.01.2020, 19:18 29.01.2020, 19:20 Onur DİMLİ
İlklerin Clio'su Şubatta Yollarda

Bursa'da üretimine başlanan 5. Nesil Clio 300 milyon euro'yu aşan yatırımla üretim ve teknoloji anlamında birçok ilki beraberinde sunuyor.

5. nesil Clio Oyak üst yönetiminin katıldığı bir lansman ile tanıtıldı. 12 şubat ayı itibariyle 111 bin Tl'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını duyurdu. Renault tarafından bugüne kadar üretilen en iyi Clio olarak tanımlanıyor. Üretimi Bursa'daki Oyak Renault fabrikasında geçen sene itibariyle üretilmeye ve ihraç edilmeye başlamıştı. Yeni nesil Clio için 181 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirilirken yerel  tedarikçiler içinde 125 milyon Euro yatırım yapıldığı açıklandı. İlk hibrid motorlu otomobili olan Clio da e- Tech motorda aynı tesiste üretiliyor. Bu motor aynı zamanda Oyak Renault tarafından diğer tesislerine de ihraç ediliyor.

 Hedef Liderlik

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş tarafından yapılan açıklamada Clio’nun B-sınıfı hatchback araçlar içinde lider olduğunu söyledi. Türkiye’de 1995 yılından itibaren 300.000 adet satışı yapıldığını ve kendi segmentinde yaklaşık %46’lık pazar payına taşıyan bir üründen bahsettiklerini ifade etti. Aynı zamanda liderliklerini devam ettireceklerini ve her konuda yaptıkları gibi işin adını baştan koyacaklarını söyledi. Yeni nesil Clio’nun Türkiye’de üretilmesi ve dünyaya ihraç edilmesinin gurur verici bir durum olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü