Japonya’nın Otomotiv Devinden Açıklama

Japonya’nın dünya çapında devleşmiş otomotiv firması Nissan’dan koronavürüs salgını nedeniyle bir açıklama geldi. Bu açıklamaya göre yaşanan koronavirüs salgını sebebi ile Rusya’daki fabrikalarında üretimlerinin durdulabileceği açıklamasını yaptı.

Japonya’nın Otomotiv Devinden Açıklama

Otomobil şirketleri arasında tüm dünya çapında devleşen bir şirket olan Nissan’ın Rusya sınırları içinde de  bir fabrikası bulunuyor. Rusya’nın St. Petersburg şehrinde bulunan fabrikada üretimin durma ihtimalinin olduğu açıklaması otomotiv sektörü gündemine bomba gibi düştü.

Nissan’ın Rusya Yetkililerinden Gelen Açıklama

Nissan otomotiv firmasının Rusya yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Rusya’daki Nissan fabrikasında üretim hala devam ediyor. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle üretimin durdurulması konusunda görüşmeler yapılıyor.

Koronavirüs dünya genelinde bir panik dalgasına sebep oldu. Bu salgından birçok firma nasibini alırken, son olarak da Nissan otomotiv şirketinin Rusya yetkililerinden bir açıklama geldi.

Koronavirüs Salgını Neden Fabrikada Üretimin Durmasına Sebep Oluyor?

Rusya’daki Nissan otomotiv fabrikasına ürün ve parça tedariki sağlayan bazı yan firmalar bulunuyor. Bu yan firmalardan biri ise Çin sermayeli bir firma olma özelliğini taşıyor. Koronavirüs salgınının günümüzde birçok firmayı etkilediğini, birçok fabrikada üretimin durduğunu belirten yetkililer, Nissan otomotiv şirketinin de bu salgın durumundan etkilendiğini ifade ediyor.

Türkiye otomotiv sektörünün koronavirüs salgınından etkilenip etkilenmeyeceği ise, bu son dakika haberi ile birlikte merak konusu oldu. Rusya’da bulunan Nissan fabrikasının inşaatı, zamanında bir Türk inşaat firması tarafından gerçekleştirilmişti.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü