Kendi Lamborghini'sini Yapan Çılgın Mühendis

Pahalı otomobiller birçok özelliğiyle insanların hayalini süsledikleri gibi yüz binlerce hatta milyonlarca dolara kadar olan fiyatlarıyla insanların ceplerini yakıyor. Pek çok kişi bu lüks otomobillere sahip olup hayallerini gerçekleştirmek istiyor. 28 yaşında olan makine mühendisi de Lamborghini marka otomobile bütçesi yetmeyince kendi arabasını kendi yaptı.

Kendi Lamborghini'sini Yapan Çılgın Mühendis

28 yaşındaki genç makine mühendisi sıradışı bir çalışmaya imza atarak hayalindeki pahalı lüks otomobili kendi bütçesi içerisinde projelendirilerek yaptı. Genç mühendis 2 senelik bir çalışma sonucunda hayalindeki otomobile ulaştı.Etrafında bulunan arkadaşları ve dostları mühendisi demoralize etse de genç 2 senelik büyük bir uğraş göstererek kendi otomobilini kendisi yapmayı başardı.

Söylentilere Kulağını Tıkadı

Hayalini süsleyen lüks spor otomobil olan Lamborghini’ye kavuşabilmek için yüksek miktarda paralar harcamayan 28 yaşındaki genç makine mühendisi kendi otomobilini 2 sene gibi kısa bir süre içerisinde yaparak arkadaşlarının olumsuz söylemlerine kulağını tıkadı. Böylece genç büyük bir başarı gerçekleştirmiş oldu. Dünyaya da insan isterse her şeyi başarabileceği mesajını veren genç girişimci bundan sonraki projelerinde de kendi emeği ile bir şeyler yapmak istediğini ve yeni projelerinin olduğunu açıkladı. Topluma böyle faydalı olan projeleri gerçekleştirebilecek olan genç girişimcilere yönelik teşvik paketleri her geçen gün artış gösteriyor. Gerek devlet eliyle gerekse özel kuruluşlar tarafından yapılan teşvikler gençleri heyecanlandırmaya yetiyor. 28 yaşındaki gencin ilerleyen günlerdeki serüveni merakla bekleniyor.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü