Otomatik Vites Otomobil Satışları Patladı

Otomobil pazarının canlanması ile birlikte 2020 Şubat ayı sonu itibarıyla vatandaşlar otomatik vites araçlara büyük ilgi gösterdi. Geçtiğimiz yıla oranla Şubat 2020 döneminde otomatik şanzımanlı otomobil satışları %113 oranında arttı.

Otomatik Vites Otomobil Satışları Patladı

Otomotiv distribütörleri Derneği tüm Türkiye çapında geniş bir araştırma gerçekleştirdi ve elde ettiği verileri kamuoyu ile paylaştı. 2020 ocak ve şubat ayları içerisinde hafif ticari araç satışlarında yüzde 89,55 lik bir artış yaşanarak toplamda 74395 adet otomobil satışı gerçekleştirildi. Aynı ayların 2019 yılında ise bu sayı toplamda 39248 adet idi. Otomobil satışlarının geçen yıla oranla önemli derecede artış gösterdiği veriler ile birlikte kanıtlandı.

Vatandaşlar Otomatik Vitese Daha Çok İlgi Gösterdi

2019 Şubat ayı verilerine göre 2020 senesi kıyaslandığında özellikle hafif ticari araç otomatik şanzımanlı satışlar %113 artarak büyük bir rekor gerçekleştirildi. Vatandaşlar en çok sedan tip modelleri tercih ederken otomatik vitesi de ihmal etmedi. Aynı zamanda yapılan araştırmalarda sedan ve otomatik vites özelliklerinin yanında benzinli otomobil satışlarında artış gösterdiği gözler önüne serildi. Tüm dünya çapında küresel ekonomik kriz yaşanmasına rağmen otomobil sektöründe Türkiye genelinde geçen yıla oranla bu kadar artış yaşanmasının nedeni uzmanlar tarafından araştırılıyor. İnsanların gün geçtikçe otomobile daha çok ihtiyaç duymaları ve özel araçların sağladığı konfor temel sebepler arasında görülüyor. İlerleyen dönemler otomatik vites araç modellerinin satışı hakkında nasıl bir sonuç getirecek bilinmiyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü