Otomobil Faizleri Düşüyor

Yeni otomobil almak isteyenler, sıfır kilometre bir araç istiyor. Ancak böyle bir araba bulmak günümüzde oldukça zor.

Otomotiv 26.01.2020, 22:10 Abdurrahim KARABAYIR
Otomobil Faizleri Düşüyor

Çünkü çoğu kişi, kullanılmış aracı sıfır kilometreymiş gibi satıyor. Alıcı, sonrasında durumu fark ediyor. Büyük bir üzüntü yaşıyor. Firmalardan almak istiyor. Ancak istediği modeli bulamıyor.

Sıfır kilometre araba sorunu mart ayıyla birlikte ortadan kalkacak. Çünkü firmalar, mart ayından itibaren üretime devam edecek.

Sıfır kilometre araba sahibi olmak isteyen kişiler, istedikleri modeli bulamıyor. Çünkü firmalar, modelin şu an üretimde olmadığını, 2 veya 3 ay sonra üretebileceklerini söylüyor. Bunun üzerine müşteriler, galeri dükkanlarına gidiyor. Ancak orada da aracın sıfır kilometre olduğundan şüphe ediyor.

Mart ayında otomotiv firmaları, üretimlere seri olarak devam edecek. Böylelikle sorunda ortadan kalkacak.

Üretim, Düşük Faiz Avantajıyla Başlandı

2019 yılının son ayları ve 2020’nin başlangıcı otomotiv sektörü için çok kötü geçti Piyasada etki azaldı, firmalar üretim yapamadı. Dolayısıyla müşterilerde istedikleri arabaları alamadı.

Beklenen müjde sonunda geldi. Mart ayında otomotiv firmalarının tekrardan üretime başlayacağı açıklandı. Ayrıca satış miktarını hemen yükseltmek içinde faiz oranlarını düşürdü.

Mart ayından itibaren sıfır kilometre araba almak isteyenler siparişlerini verebilecek. Ayrıca aylarda beklemek zorunda kalmayacak. İstedikleri zaman otomobillerini alabilecek.

Büyük firmalar ise bu durumda yine zorlanmalar yaşayabilecek. Çünkü düşük faize bağlı olarak talepler yine artacak. Bu durumda firmaların nasıl bir çözüm bulacağını da önümüzdeki günler belirleyecek.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü