Otomotiv Sektöründe Türkiye Gururu

İsmail Vatansever, otomotiv distribütörü olarak biliniyor. Başarı hikayesi ile de birçok kişiye örnek oluyor.

Otomotiv 14.01.2020, 17:09 Onur DİMLİ
Otomotiv Sektöründe Türkiye Gururu

İsmail Vatansever, 55 yaşında ve İzmir’de yaşıyor. Otomotiv sektörüne 30 m2’lik bir tamirhane de başlamış. Şu an ise Suriye ve Yunanistan gibi birçok ülkeye yedek parça satıyor. Bu sayede ülke ekonomisine de büyük fayda sağlıyor.

Otomotivde Başarı Hikayesi

Vatansever, röportaj sırasında başarı hikayesinden bahsetti. Bornova’nın Çınarlı mahallesinde bir tamir atölyesi varmış. 30 m2 olan bu atölyenin şartları oldukça ağırmış. Tabanı kanal kazılarak, çatısı ise saç kaplanarak yapılmış. Ancak Vatansever, bu atölyede hep otomotiv distribütörü olmayı amaçlamış. Şu an ise o hayalini gerçekleştirdi ve ülkenin gururu oldu.

Büyük başarılar elde etmesine rağmen alışkanlıklarına devam ediyor. Her mevsim, durmadan çalışıyor. Tatil nedir, bilmiyor. 175 tane bayisi var. Ayrıca bünyesinde 12.047 yetkili servis bulunduruyor. Binlerce işçiye ekmek kapısı oluyor.

Ülkenin ekonomisine de büyük fayda sağlıyor. Suriye ve Yunanistan başta olmak üzere birçok ülkeye yedek parça satıyor. Soyadının da hakkını veriyor. Tam bir milliyetçi. Ülkenin her açıdan iyi olmasını istiyor.

Röportaj sırasında Vatansever, tavsiyelerde bulmayı da ihmal etmiyor. Üretmenin ve kazanmanın altını çiziyor. Çok çalışarak birçok şeyin başarılacağına inanıyor. Gençlere durmadan çalışmayı ve pes etmemeyi tavsiye ediyor.

Bu röportaj, birçok kişiye umut oldu. Vatansever gibi birçok kişinin bu ülkede başarı hikayesi oluşturması bekleniyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü