Takasbank'tan TaşıtTakas Sistemi

3 Şubat 2020 tarihinden sonra Takasbank tarafından gerçekleştirilen ve üzerinde uzun zamandır çalışılan TaşıtTakas Sistemi projesinde sona gelindi.

Takasbank'tan TaşıtTakas Sistemi

Araç alım ve satımlarında ödeme konusunda her iki tarafın da sıkıntı yaşamaması için Takasbanktan müşterilerine önemli projeler sunulmaktadır. Bu projenin içeriğinde sadece 15 TL gibi bir ücret karşılığında aracı alan ve satan kişi arasında finansal olarak bir güven sağlanacak ve tüm işlemler kısa bir süre içerisinde gerçekleşebilecektir. Noter aracılığıyla meydana gelecek işlemlerde her iki taraf da güvenli bir şekilde araç değerini karşı tarafa transfer edebilecek. Kamuoyuna konu hakkında detaylı bilgi veren Takasbank Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Elibol, projenin ülkemiz açısından tüm araç alışverişlerinde önemli bir finansal altyapı oluşturacağını ve bu sistemin uzun yıllar gelişerek devam edeceğini dile getirdi.

Taşıt Takas Sistemi'nin İşleyişi

Öncelikli olarak alıcı ve satıcı belirli bir anlaşma dahilinde biraraya geliyor ve sadece 15 TL transfer ücreti alınarak güvenli ayrıca nakit taşıma riski olmadan tüm işlemler kısa süre içerisinde gerçekleşiyor. TaşıtTakas sisteminden önce Takasbank’ın ülkemize finans ve ekonomi alanında yaptığı katkılar göz önüne alınırsa bugünlerde oluşturduğu projenin de ülkemize ve vatandaşlarımıza önemli getirilerinin olacağı öngörülüyor. Borsa İstanbul Anonim Şirketinin resmi Twitter hesabından TaşıtTakas sistemi ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımlarında konu ile ilgili iyi temennilerde bulunuldu.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü