Tesla Mahkemede

Elektrikli araba üreticisi olan Tesla, son yıllarda yaşanan olaylardan bir türlü başını alamıyor.

Otomotiv 22.01.2020, 14:16 23.01.2020, 14:32 Fatih OĞUR
Tesla Mahkemede

Tesla şimdi de başka sorunlar nedeni ile mahkemeye verildi. Son zamanlarda özellikle Amerika’da, Tesla kullanan sürücüler, araçları nedeni ile sorunlar yaşamaya başladı ve bu yüzden sürekli olarak Tesla, gündeme geliyor. Amerika Birleşik Devletleri Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, taraflarına yapılan şikâyetlerin artması ile Tesla araçları inceleme kararı aldı ve bu süreçte de Tesla firması, mahkemelik konuma düştü.

ABD Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, taraflarına yapılmış olan Tesla araçlarından kaynaklı şikâyetleri, mahkemeye bildirdi. Ve genellikle şikâyetlerin olduğu araç modelleri, kapsamlı olarak incelemeye alındı.

Otonom Sistem Kazalara Neden Oluyor

Tesla firması için yapılan şikâyetler üzerine harekete geçen ABD Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Tesla araçlar ve fabrika üretimi kapsamlı incelemeye aldı. Bunu ilk defa yaşamayan firma, konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Tesla araçlar için genellikle yapılan şikâyetler, aracın otonom sistemi yüzünden bazen uyarı vermeden hızlandığı ve bu nedenle de kazalara neden olduğu yönünde yapılmakta. Kullanıcılar, Tesla araçlarının trafikte aniden hızlanmaya geçtiğini ve bunu yaparken de uyarı vermediğini bildirmekte. Ve bunun yanı sıra, araçlarını park ederlerken de aracın otonom sistemi nedeni ile aniden hızlandığını ve bu nedenle kazalara neden olduğu belirtilmekte. Mahkeme, şikâyetleri inceledi ve araçlar için kapsamlı inceleme istedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü