Tesla Rekor Rakamlarını Açıkladı

Elektrikli araba konusunda, oldukça kaliteli üretimler yapan ve bu alanda oldukça popüler olan TESLA geçtiğimiz yıl bir rekora imza atmıştı.

Otomotiv 09.01.2020, 16:21 Muharrem KARAKUŞ
Tesla Rekor Rakamlarını Açıkladı

Üretim ve teslimat konusunda rekor kıran şirket, bu zamana ait olan rakamları geçtiğimiz gün açıkladı. TESLA ile ilgili olarak, yürütülen tahminsel oranlar, şirketin gerçekten ulaştığı rakamların çok gerisinde kaldı. Şirket 2019 yılı içerisinde toplam olarak 2 kez rekora imza attı ve rakiplerini çok gerilere attı. TESLA geçtiğimiz yıl, üçüncü ve dördüncü çeyrekte oldukça yüksek oranlarda üretim ve teslimat yaptı. Ve şirket ile ilgili yapılan tahminler, şirketin gerçek ulaştığı rakamların oldukça gerisinde kalarak, şirketin iki kez rekor kırmasını sağladı.

Dördüncü Çeyrekte Ulaşılan Rakam Dudak Uçuklattı

TESLA, geçtiğimiz yıl yapmış olduğu rekor satışların verilerini açıkladı. TESLA, geçen yılın üçüncü çeyreğinde toplam olarak, 97.000 araç üretti ve teslim etti. Bu dönem için yapılan rakamsal tahminlerin oldukça ilerisinde yer aldı ve o dönem için birinci rekorunu kırdı. TESLA, geçen yılın dördüncü çeyreğinde ise tam olarak, 112.000’e ulaştığını açıkladı. Ve oldukça şaşkınlık yaratan bu rakam, ikinci ve en büyük rekoru kırmış oldu. TESLA şirketinin CEO’su Elon Musk, üretim ve satışlar başlamadan önce üretim ve teslimde oldukça hızlı olacaklarını zaten belirtmişti fakat hiç kimse bu kadar hızlı ve kaliteli bir üretimi beklemiyordu.

Yorumlar (0)
13°
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü