Togg Otomobiline Bir Yorum Daha

Türkiye’nin yerli otomobili olarak tanıtımı yapılan ve her kesimden destek ile birlikte güzel yorumlar alan TOOG otomobil için yapılan güzel yorumların arkı arkası kesilmiyor.

Otomotiv 03.01.2020, 15:19 Abdurrahim KARABAYIR
Togg Otomobiline Bir Yorum Daha

Yeni bir yorumla yine gündeme gelen TOOG, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl tarafından yorumlandı. Prof. Dr. Cevdet Erdöl, otomobilin, çevre dostu olması sağlık açısından faya sağlayan hem de ekonomik olma özelliğine sahip olduğunu ve bu gelecek yıllar için oldukça iyi bir şey olduğunu söyledi. Prof. Dr. Cevdet Erdöl yapmış olduğu açıklamaya göre gelişmiş olan ülkeler 2030 yılına kadar bir karar alacak ve dizel olan araçların yavaş yavaş yasaklanacağını belirtti. Ve hatta 2050 yılına gelindiğinde ise bu tarz araçların tamamen yasaklanacağını belirterek, gelişmiş olan ülkelerin planlarını açıkladı.

Yeni Nesil Araçlar Çevre Dostu Olacak Şekilde Üretilecek

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, yapmış olduğu açıklamada, çıkartılan yerli otomobil olan TOOG’un doğru zamanda ve doğru teknoloji ile çıktığını belirtti. Çünkü ilerleyen zamanlarda, dizel ve hatta benzinli araçların yasaklanması için gelişmiş olan ülkelerin çalışma yaptığı ve hatta büyük araba markalarının da bu yönde yatırımlar yapmaya hazırlandığını belirtti. Gelecek nesilin, daha sağlıklı, çevreci olan LPG ya da elektrikli araçlar kullanacağını belirtti. Bu tarz araçlar, hem çevreyi kirletmiyor hem de oldukça sessiz bir yapıya sahip olduğu için gürültüye de neden olmuyor dedi.

Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü