Ülkemizin Yerli Otomobil Hasreti Sonunda Bitti

1960’ larda büyük hüsran ile son bulan devrim arabaları 2019 yılında adeta yeniden canlandı. Türkiye'nin hayali olan ilk yerli otomotiv görücüye çıktı. Dizaynı, tasarımı, iç detayları, benzine mahkum etmeyip elektrik ile çalışıyor olması Türk vatandaşlarını adeta büyüledi. Hatta ilk sipariş Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Otomotiv 30.12.2019, 16:11 Onur DİMLİ
Ülkemizin Yerli Otomobil Hasreti Sonunda Bitti

Yerli otomobilin etkileri

Kırmızı, siyah ve benzeri bir çok renkte üretimi yapılmakta olan otomobil görenleri adeta büyüledi. Özellik ile benzin ile çalışmıyor olması hem vatandaşları cepleri mutlu edecek gibi. Yani şuanda 60 lira gibi bir tutar batarya dolacak ile araba fullenecek, 500 km gidebilecek ve de böylelik ile araba sürüşünün tadı çıkarılacaktır. Elektrik ile çalışmasının yanı sıra iç tasarımına bakıldığında içi oldukça ferah ve rahat. Hız olarak da bir spor araba kadar yüksek bir hıza çıkabilmekte hem de tasarruflu elektrik kullanarak. Böylelik ile benzin kullanımı ülkede oldukça azalacak ve dış ülkelere bağımlılık çok daha azalacaktır. Dışarıya olan bağımlılığın azalması, ülke ekonomisinin canlanması ile ülkedeki vatandaşların refah seviyeleri oldukça yüksek düzeyde seyredecek. Refah seviyesinin düşüklüğünden dolayı yaşanmakta olan maddi manevi sıkıntılar, problemler de aşılmış olacaktır. Yerli otomotiv bir çok alanda ülkeyi iyileştirecek bir etken olacaktır.

Yerli otomobilin özellikleri

Yerli otomotiv özelliklerine bakar isek az önce de bahsedilmiş olduğu gibi batarya sadece 60 liraya dolabilecek ve de bununla 500 km kadar yol gidilebilecek. Bu bataryayı doldurmak ise sadece yarım saat sürmektedir. Diğer benzinli ya da LPG’li arabalara nazaran çok daha hızlı bir şekilde dolmaktadır. Ic dizaynına bakacak olunursa oldukça ferah bir alan ve de geniş, rahat koltuklar ile karşılaşılmaktadır. Fren, debriyaj, gaz gibi bölümler ise büyük bir özen ile tasarlanmış olduğu görülmektedir.

Dış tasarıma gelinir ise oldukça modern, sportif şıklık tercih edilmiş olduğu görülmektedir. Bir çok kişinin siparişini vermiş olduğu yerli otomotiv olan otomobilimize yurtdışındaki kişilerden dahi talep gördüğü sipariş vermiş olduğu bilinmektedir. Hem çevre dostu hem cep dostu olan otomobil daha çok konuşulacak gibi. 

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Karikatürü Tümü