Yerli Otomobil Tanıtıldı

Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan TOGG, fiyatı modelleri ve hakkında merak edilen her şeyi canlı yayında CEO’su Gürcan Karakuş tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Otomotiv 15.02.2020, 20:59 Muharrem KARAKUŞ
Yerli Otomobil Tanıtıldı

Türkiye'nin kendi imkanları ile ürettiği ilk yerli otomobil sayılan TOOG, canlı yayında tanıtıldı Otomobilin fiyatını, modelini ve ismini merak eden herkes büyük bir dikkatle yerli otomobilin tanıtımını izledi. Otomobilin özellikleri ise CEO'su Gürcan Karakuş tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Vatandaşlar tarafından aracın en çok merak edilenleri ise fiyatı, modeli ve beygir sayısı oldu. Gürcan Karakuş yaptığı açıklamada yerli otomobilin kendi alanında en uzun aks mesafesine sahip olan bir araç olduğunu dile getirdi. Kaç beygir sorusunu soranlara ise 2 çekerin 200 beygir, 4 çekerinin ise 400 beygir olduğu cevabını verdi uzun uğraşlar sonucunda piyasaya sürülecek olan yerli otomobil tok toplamda 5 modele sahip.

İşte Fiyatı

Yerli otomobil elektrikli olarak üretildi ve toplamda 5 modelde yılda 175.000 adet piyasaya sürülecek. Devlet tarafından birtakım vergilerden muaf tutulacak ve alım garantisi sağlanacak. Yerli otomobilin fiyatı hakkında ilerleyen zamanlarda yetkililer tarafından açıklama yapılacak. Otomobilin ilk yerli üretim olduğunu ve elektrikli olarak piyasaya sunulacağını belirten Gürcan Karakaş, kamuoyunu bilgilendirmek için tüm soruları cevapladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da tanıtımda olduğu ve halkı bilgilendirmek için yerli otomobil hakkında fikirlerini anlattığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü