Şirket Haberleri

Garanti Marka Gücüne BBVA İle Güç Katıyor

Garanti, gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini “Garanti BBVA” markasıyla sürdürecek

Garanti’nin bünyesinde bulunduğu BBVA Grubu, yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, dinamik ve dijital dünyaya uygun olarak yenilenen logosu ile faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda tek bir global markaya, “BBVA”ya dönüşüyor.

Garanti Bankası açıklamasına göre, BBVA Grubu, Meksika’da BBVA Bancomer, Arjantin’de BBVA Frances, Amerika Birleşik Devletleri’nde BBVA Compass ve Peru’da BBVA Continental markalarıyla faaliyet gösteriyordu. Bu dönüşümle birlikte artık tüm pazarlarda, BBVA isminin yanındaki ikinci markasını kaldırarak sadece BBVA markasını kullanacak.

BBVA bu stratejiyle dünya çapında faaliyet gösteren dijital bir kurum olma yolculuğunda önemli bir adım daha atıyor. Bu adım, kullanıcıların dijital bir kurumda aradıkları tutarlı müşteri deneyimi beklentilerine de hizmet ediyor. Ayrıca bununla birlikte, BBVA’nın ürün ve hizmetlerinin birçoğu global kullanıma sunularak, faaliyet gösterdiği pazarlara uygun olarak uyarlanabilecek.

Yeni marka stratejisinin Türkiye’deki yansıması ise 2019 yılı içinde, BBVA Grubu’nun küresel ölçekte sahip olduğu marka gücünün Garanti markası ve logosunun yanına eklenmesiyle hayata geçecek.

9 yılı aşkın bir süredir BBVA Grubu ile Türkiye ekonomisine değer katan Garanti, bu strateji doğrultusunda gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini “Garanti BBVA” markasıyla sürdürecek. Garanti BBVA, insan odaklılık ve dijitalleşme temelli vizyonuyla, ülke ekonomisine, topluma katkı sağlamaya ve çağın olanaklarını herkese sunmaya devam edecek.

Bu haberimize göz atınız:  Turkcell'den 1 yılda 58 milyon TL'lik enerji tasarrufu
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. 1946 yılında Ankara’da kurulmuş olan Garanti Bankası zaten %25 oranla İspanyol bir banka olan BBVA’ya aittir. %20 Oranında bir bölümü Doğuş Grubuna geri kalan %55 payı ise halka açık kısmıdır.Zaten İspanyol banka BBVA bir paya sahipti ekstra bir pay mı satın aldı.Anladığım kadarıyla isim olarak Garanti BBVA olarak devam edecek bence bunu yapması bir ilgi çekmeyecektir. Finans bank QNB olarak aynı şeyi yaptı fakat değişen bir şey olmadı ben buna biraz kaba olacak ama bir taraflarından element uydurmuşlar diyorum.Ne diyelim zaten pek haz etmediğim bir banka bildiğiniz yasal tefecidir kendisi bir de başına BBVA gelmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün