2020 TOKİ Kuraları Sonuçları Büyük Bir Heyecanla Bekleniyor

Tüm Türkiye çapında 2020 yılında 100.000 sosyal konut projesi ile ilgili TOKİ tarafından çekilecek kura sonuçları vatandaşlara duyurulacak.

Toki 02.02.2020, 20:48 Zehra Bilgehan Kurtuluş
2020 TOKİ Kuraları Sonuçları Büyük Bir Heyecanla Bekleniyor

TOKİ tarafından gerçekleşen konut projesine başvuran vatandaşlar büyük bir merakla kura sonuçlarına bekliyor. İstanbul Ankara Bursa İzmir Gaziantep Trabzon ve diğer pek çok ilde insanlara kaliteli yapıları düşük fiyatlara mal ederek sunan TOKİ, büyük bir adım daha atarak 2020 başvurularını Ocak ayı ortalarında sonlandırmıştı. Başvurulara her aileden sadece bir kişi katılabiliyor. Yapılan başvurunun ardından "TOKİ kuraları ne zaman açıklanacak?" Gibi sorular vatandaşların merak konusu haline geldi. 2020 TOKİ kura sonuçları ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

2020 TOKİ Kura Sonuçları

100.000 konut projesi TOKİ tarafından gerçekleştirilmekte ve vatandaşlara uygun fiyata ev sahibi olma imkanı sunulmaktadır bu sene 1 milyonu aşkın kişi hayallerini süsleyen eve sahip olmak adına TOKİ'ye başvuru yapmıştır. Yapılan başvuruların ardından çekilecek olan kura sonuçları ise Büyük bir merakla beklenmektedir. Kuralar noter huzurunda ‘Hak Sahibi Belirleme Kurası’ adı altında yapılacak ve yetkililer tarafından birtakım denetlemelere tabi tutulacaktır. Sonuçlar ise 2020 yılının Şubat ayı içerisinde vatandaşlara e-devlet üzerinden açıklanacak. Konu ile alakalı kamuoyunu detaylı bir şekilde bilgilendiren Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı kuraların çekileceği tarih ile alakalı net bir bilgiyi paylaşmamak ile beraber oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Birçok kişinin gözü Şubat ayında netleşecek olan sonuçlarda.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü