2020 Toki Kuralları ile ilgili Açıklama

​​​​​​​2020 TOKİ kura çekilişleri her zaman olduğu gibi yine bir çok kişi tarafından merakla bekleniyor.

Toki 29.01.2020, 15:21 Abdurrahim KARABAYIR
2020 Toki Kuralları ile ilgili Açıklama

Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile TOKİ kura çekilişlerinin şubat ayında yapılacağı duyuruldu. Fakat ilçelere göre kesin kura tarihleri henüz belirtilmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat ile 100.000 sosyal konut projesi için rekor başvuru yapılmıştı.

TOKİ projeleri için başvuru işlemleri 15 Ocak 2020 tarihinde sona erdi. Yapılan başvuruların sona ermesi ile gözler başvuru rakamlarını ve kura tarihlerine çevrildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış olduğu duyuru ile 15 Ocak 2020 tarihi itibari ile sona eren projenin kura çekilişlerinin şubat ayı itibari yapılacağı söylendi.

TOKİ Projelerine Başvuru Sayısı Kaç Oldu?

TOKİ projeleri için yapılan başvuruların en çok merak edilen konularından biri de yapılan toplam başvuru sayısı oldu. Bu neticede Toplu Konut idaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile son rakamlara göre satışa sunulan 100.000 sosyal konut için yaklaşık olarak 1 milyon 211 bin 518 kişinin başvuru yaptığı söylendi. Kısacası satışa sunulan konutlara 12 kat talep gelmiş oldu. İstanbul’un belli ilçelerinde TOKİ tarafından yapılan konutlara talebin oldukça yüksek olduğu yapılan başvurular neticesinde görülüyor. TOKİ tarafından yapılan konutlara en fazla başvuru il sıralamasında İstanbul oldu.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü