Ankara Sincan İlçesinde 2020 TOKİ Kura Sonuçları Belli Oldu

Geçtiğimiz aylarda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 100.000 sosyal konut projesi kapsamında yüzbinlerce kişi kura çekilişi için başvuruda bulunmuştu. Bugün Ankara'nın Sincan ilçesi için kura sonuçları belli oldu.

Toki 06.03.2020, 21:11 Fatih OĞUR
Ankara Sincan İlçesinde 2020 TOKİ Kura Sonuçları Belli Oldu

2020 TOKİ Ankara kura sonuçları bugün belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ve toplu Konut idaresi Başkanlığı iştiraki ile dar gelirli vatandaşa yönelik yapılan 100000 sosyal konut projesi tüm Türkiye çapında hızlı bir şekilde ilerliyor. Proje kapsamında ilk çekiliş kuraları 24 Şubat tarihinde açıklanmaya başlanmıştı. Bugün ise Ankara'nın Sincan ilçesi Saraycık Mahallesi'nde inşa edilecek olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan binaların kura çekiliş sonuçları belli oldu. Yüzlerce kişinin ev sahibi olacağı sonuçlar noter huzurunda açıklandı. Vatandaşlar saat 10 00 dan 14 00'a kadar süren çekiliş sonuçlarını büyük bir merakla izledi.

TOKİ Ankara Sincan Kura Sonuçlarında Heyecanlı Bekleyiş

Yüzlerce kişinin büyük bir merakla beklediği Ankara Sincan 2020 TOKİ kura sonuçları bugün öğlen saatlerinde net bir şekilde belli oldu. Yüzlerce hak sahibi isimlerinin belli olduğu çekiliş sonuçlarında isimleri okunan vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu. Müjdeli haberi yakınlarına telefonla bildiren şanslı talihliler sevinçlerini paylaştılar. Ankara'nın Sincan ilçesinde toplamda 4600 adet konut çekilişi gerçekleştirildi. Önümüzdeki günlerde İstanbul İzmir Kayseri Muğla Konya gibi şehirlerin haricinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığının diğer illerde yapacağı çekiliş sonuçları vatandaşlar tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü