Ankara’da TOKİ Kuraları Bugün Çekildi!

Herhangi bir ek geliri olmayan kişiler için ev almak, hayal gibi bir şey konumunda. İnsanlar şuan da çalışarak aldıkları aylıklarla yalnızca karınlarını doyurmakta.

Toki 09.01.2020, 21:47 Abdurrahim KARABAYIR
Ankara’da TOKİ Kuraları Bugün Çekildi!

Devlet tarafından yapılan TOKİLER, insanlar için bir çıkış yolu olmuş ve onlara ev sahibi olma imkanları sağlanmıştır. Türkiye’nin hemen her şehrinde yapılan TOKİLER , kura sonucu insanlara dağıtılmakta. Bugün ise, Ankara da TOKİ Kuraları Çekildi! TOKİ, tarafından yapılacak olan ve insanlara ev sahibi olma imkanını veren Kuzey Ankara 4. Bölge 1. Etap da konut kuraları çekildi. Çekilen kuralar sonucu pek çok insan ev sahibi oldu. İnsanların mutlu olmalarını sağlayan bu kura da, uzun zamandır ev almayı düşünüp, alamayan kişiler de yer alıyor.

22 Yıldır Evim Yok!

Ankara, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde Noter huzurunda çekilen TOKİ kuralarında, 274 konut için kura çekildi. Bu 274 konutun 10 tanesi, şehit ailelerine, 10 tanesi de engelli vatandaşlara verilmiş oldu. Ankara da gerçekleştirilen bu konut için 675 adet başvuru yapılmıştı. 675 Kişi arasında yalnızca 274 kişi ev sahibi olsa da kazanan vatandaşlar mutluluktan havalara uçarken, adını ekranlarda göremeyen kişiler oldukça hüzünlendi.

Aralarında Gülay Küçükbostan adlı kişi, “22 Yıl boyunca ev sahibi olmayı bekledim. Ama daha yeni ev sahibi olduk. Borçlunun borcu biter ama kiracının borcu bitmez.  Kiradan bıkmıştım, artık kendi evimde oturacağım” dedi.

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü