Konut ProjeleriToki

Burdur’a Yatay Mimari İle 385 Konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur’un Karamanlı İlçesi’nde ikinci etap kapsamında inşa edilecek 385 konutun ihalesi yapıldı.

30 Nisan 2019, Salı günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca cami, ticaret merkezi, altyapı ve çevre düzenlemesi işleri yer alıyor.

Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu şehircilik kriterleri doğrultusunda, mahalle kültürünü yaşatacak ve yardımlaşmayı canlı tutacak projeler inşa etmeye başlayan TOKİ, yatay mimariden ödün vermeden projeler geliştiriyor.

Burdur Karamanlı ikinci etap projesinde de yatay mimari esas alındı.  Yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 243’ü 2+1, 142’si 3+1 planında yapılacak.

Kültür mirasımız olan “geleneksel konutların” özgün biçimde gelecek nesillere aktarılması, sosyal ve kültürel sürdürülebilirliğin sağlanmasına önem veren TOKİ, projede ahşap görünümlü kaplamalar, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar VE dekoratif pencereler kullanıldı. Projeyle yerleşim alanı; spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajıyla şehre değer katacak yeni bir yaşam alanı oluşacak.

Bu haberimize göz atınız:  Bakan Kurum’dan Müjde! Bin Adet Yeni Konut Yapılacak
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Sürekli bir kelime dillerde dolaşıyor yapay mimari sürekli duyuyor fakat pekte ilgimi çekmiyordu meğersem hükumetin yeni dönem milli şehirleşme projesinin vücut bulan haliymiş bakalım görelim İstanbul’un yönetildiği sürece şehirleşme ile alakalı halini görmekteyiz neredeyse her yapı dökülüyor.Deniz kumu ile yapılan yapılar mı dersiniz kaçak çıkan gökdelenler mi İstanbul resmen çarpık kentleşen mega şehir haline getirmişler.Şimdi insan korkuyor sırada Burdur mu var acaba diyor insan düşünmeden de edemiyor.Bu kadar acı tecrübe yaşamış hükumet artık akıllanmış diye düşünmek istiyorum.Umarım ülkemiz adına hayırlısı ne ise o olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün