Cumhurbaşkanı Erdoğan, Toki Başvuruları Hakkında Bilgi Verdi

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut projesini duymayan kalmadı. Başvuru süresi ise çoktan doldu. Ancak projeye başvuran kişi sayısı açıklandığında herkes şok oldu. Çünkü sosyal konut projesinde tam 1.092.741 kişi başvurdu.

Toki 20.01.2020, 14:31 Abdurrahim KARABAYIR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Toki Başvuruları Hakkında Bilgi Verdi

T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  katıldığı bir kongrede TOKİ hakkında açıklamalarda bulundu. Projeye büyük ilgi olduğunu ve 1 milyondan fazla kişinin başvurduğunu açıkladı. 100 bin konut, 81 ilin hepsini kapsıyor.

Başvurular bitmesine rağmen projeye talepler daha da devam ediyor. Başvuru yapamayanlar, bu durumdan şikayetçi. Başvuru yapılmamasının sebebi ise başvuru için istenilen paranın denkleştirilmeye çalışması. Bu sorunlara rağmen projeye başvuran sayısı oldukça yüksek.

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ne katılan Cumhurbaşkanı, konuşmasına başlamadan önce halkı selamladı. Sergi hakkında iyi dileklerde bulundu. Ardından TOKİ projesine olan ilgiden dolayı mutlu olduğunu açıkladı.

TOKİ Kura Çekimleri Ne Zaman Olacak?

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvuruları bitti. Başvuru yapamayan vatandaşların sürenin bitmesinden dolayı mutsuz. Ancak başvuruların uzatılması mümkün görünmüyor. Çünkü 1 milyondan fazla başvuru yapıldı. Sıra kura çekimlerinde…

Kura çekimleri noter huzurunda yapılacak. Kura çekimlerine gidemeyen vatandaşlar, internet üzerinden canlı olarak kurayı izleyebilecek. Kura çekimleri tarihi ise henüz açıklanmadı. Ocak ayının sonu ya da şubat ayının başında kura çekilmesi bekleniyor. Kura çekimlerinin tarihini kesin olarak önümüzdeki günlerdeki açıklamalar belirleyecek.

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü