Denizli’de TOKİ Kurası Sevinci Yaşandı

Toplu Konut İdaresi Başknalığı tarafından Denizli ilinde bir TOKİ SOSYAL KONUT projesi yürütülmekteydi. Konutların inşaası Denizli’nin Merkezefendi Kayaköy Mahallesi’nde devam ediyordu. Konutların hak sahipleri ise gerçekleştirilen kura sonucu ile belirlendi.

Toki 11.02.2020, 22:33 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Denizli’de TOKİ Kurası Sevinci Yaşandı

TOKİ Konutları Sahiplerini Buldu

TOKİ projeleri ile birçok vatandaşımız kira derdinden kurtularak, kendi evinin sahibi olma olanağına kavuştu. Başvuruların yoğunluğu nedeniyle ev sahibi olanlar kura ile belirlenmektedir. Son olarak da Denizli’deki TOKİ konutları için kura çekildi.

Çekilen kura sonucuna göre 266 konutun hak sahipleri belirlendi. Bu 266 daireden 205 tanesi 2+1 planında daire iken, geri kalan 61’i ise 3+1 planında dairlerdi.

Kura töreni Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde Noter huzurunda gerçekleştirildi. Kura için heyecanlı olan vatandaşların yoğun katılımı vardı.

Projenin Yapım İşleri Devam Ediyor

Denizli’deki TOKİ konutları projesinin inşaatı devam ederken, çekilen kura ile hak sahipleri belirlenmiş oldu. Dairelerine kavuşacaklarını öğrenen vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

Ev sahibi olma hayaliyle TOKİ haberleri için takipte olup, kuralarına başvuru  yapan vatandaşlar kura heyecanını birlikte yaşadı. Bu imkanın onlara sunulduğu için teşekkür ederlerken, ev sahibi olacaklarını öğrendikleri an görülmeye değerdi.

Türkiye’nin birçok ilinde yürütülen TOKi projeleri ile vatandaşlar bütçelerine göre ev sahibi olma fırsatını yakalıyor. Bu nedenle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, inşaata başladığı tüm illerde vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Yorumlar (0)
16°
sisli
Günün Karikatürü Tümü