Elazığ’daki Depremde TOKİ’nin Yaptığı Okul Zarar Gördü

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da yaşanan depremin etkisiyle TOKİ’nin 9 yıl önce yapmış olduğu okul hasar aldı ve okulda eğitim gören pek çok öğrenci ile birlikte veliler endişelendi.

Toki 03.02.2020, 21:49 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Elazığ’daki Depremde TOKİ’nin Yaptığı Okul Zarar Gördü

6.8 büyüklüğündeki Elazığ depremine dayanamayan TOKİ fırat İlk ve Ortaokulu öğrencileri telaşlı bir bekleyiş içinde. Depremin sonucunda Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri TOKİ’nin yaptığı pek çok binada hasar tespit çalışmaları yaptı ancak konutların sağlam olduğu bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

24 Ocak’ta Kuzey Anadolu Fay Hattı’nda meydana gelen kırık sebebiyle Elazığ’da deprem gerçekleşmişti. Depremin etkisiyle onlarca kişi hayatını kaybetti ve yine birçok yapıda hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Halk korku ve panikle çatlayan binaları terk ederken yetkililer tarafından yapılan açıklamada binalarda hasarların tespit edildiği kamuoyu ile paylaşıldı.

Fırat İlk Ve Ortaokulu’nu TOKİ Yapmıştı

Elazığ’da yaşanan depremin ardından Gaziantep’ten gelen bir grup ekip, Fırat İlk Ve Ortaokulu’nda inceleme başlattı. Okulun orta seviyede hasarlı olduğunu ve eğitim-öğretimin mümkün olamayacağını belirtti. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ekibi ise bu nedenle eğitime ara verildiğini duyurdu. Okulda eğitim gören öğrenciler geçici olarak TOKİ Fırat Anadolu Lisesi’nde eğitimlerine devam edecek.

Elazığ’da TOKİ tarafından yapılan evlere de önce hasarlı raporu verildi ancak daha sonra sağlam denildi.

Yorumlar (0)
24°
kapalı
Günün Karikatürü Tümü