Gaziantep'te TOKİ Kura Çekilişleri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından tüm Türkiye çapında gerçekleşen 100.000 Konut Projesi’ne en büyük ilgi Gaziantep'ten geldi. Gaziantep'te TOKİ kura çekilişleri 2020 Mart ayında gerçekleşecek.

Toki 19.02.2020, 21:33 Abdurrahim KARABAYIR
Gaziantep'te TOKİ Kura Çekilişleri

Yıllardır TOKİ tarafından dar gelirli vatandaşa Sosyal Konut Projesi gerçekleştiriliyor. 100.000 yeni sosyal konut projesinde tüm Türkiye genelinde kura çekiliş tarihleri büyük oranda belli oldu. Projeye en çok rağbetin olduğu Gaziantep'te kura çekiliş tarihleri vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Gaziantep Güneykent TOKİ kura çekilişinin ne zaman olacağı net olarak belli oldu. Sosyal konut projesi için başvuru yapan binlerce vatandaş TOKİ'den gelecek olan açıklamayı bekliyor.

Kura Çekilişleri 30 Mart'ta Yapılacak

Tüm Türkiye'nin büyük ilgi gösterdiği TOKİ 100.000 Sosyal Konut Projesi’nde kura çekiliş tarihleri belli oldu. Gaziantep Güneykent TOKİ kura çekilişleri 30 Mart'ta yapılacak. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre projeye başvuran 47.931 kişinin çekiliş sonuçları TOKİ resmi web sayfasından duyurulacak. Binlerce kişinin merakla beklediği çekiliş sonuçları için geri sayım başladı. En çok başvurunun olduğu İstanbul ilinde toplamda 375.953 başvuru kura çekilişini bekliyor. 81 ilde gerçekleşecek olan TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde 1 milyon 211 bin 518 kişi başvuruda bulunmuştu. Hemen hemen bütün illerin kura çekiliş tarihleri belli olurken Gazianteplilerin ki ise 30 Mart'ta gerçekleşecek. Gaziantepli vatandaşlar Güneykent kurası hakkında merakla bekleyişlerini sürdürüyor. Dar gelirli vatandaşların başvurduğu TOKİ projesinde kura çekilişinin ardından izlenecek yollar TOKİ resmi web sitesinden vatandaşlara duyurulacak.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü