İzmir Toki’nin Projesine Büyük İlgi Gösterdi

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi, başvurular bitmesine rağmen konuşulmaya devam ediyor. Çünkü talepler halen devam ediyor.

Toki 25.01.2020, 18:59 Abdurrahim KARABAYIR
İzmir Toki’nin Projesine Büyük İlgi Gösterdi

Ayrıca kura çekim tarihi de açıklanmak bilmiyor. Bunların dışında konuyla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de şehirlerin başvuruları sayıları.

Sosyal Konut projesi kapsamında tüm illerde toplam 100 bin konut yapılacak. Bu konutların 3.500 adeti ise İzmir’de yapılacak. Sonuçlara göre ise bu konutlar için tam 75.000 başvuru yapıldı. En çok başvuru yapan İzmir ilçesi ise Karabağlar.

15 Ocak 2020 günü başvurular sona erdi. Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ 100 Bin Konut Projesi’ne 1 milyondan fazla başvuru yapıldığını açıkladı. Şimdiki açıklamalara göre ise İzmir’de bu projeye 75.000 başvuru yapıldı.

Kura Çekim Tarihi Belli Oldu

İzmir’in başvuru sayısının belli olmasıyla birlikte kura çekimi tarihleri hakkında da bilgi verilmeye başlandı. TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi kura çekimleri şubat ayında yapılacak. Ancak günü tam olarak belli değil.

Kurada adı çıkmayanlar, başvuru yaptıkları bankaların şubelerinden başvuru ücretlerini geri alabilecek. Kurada ismi çıkanlar ise kira öder gibi konutlarının taksitlerini ödemeye başlayacak. Konutların yaklaşık bir senede bitmesi bekleniyor. İnşaat bittikten sonra hemen anahtar teslimi yapılacak.

Talep devam ederse hız kesmeden tekrar bir proje yapılacak. Ardından başvurulara ve inşaatlara başlanacak. TOKİ projeleri bu şekilde devam edecek.

Yorumlar (0)
15°
açık
Günün Karikatürü Tümü