Katılım Bankaları da TOKİ Projesinde Yer Alacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre TOKİ'nin gerçekleştirdiği 100.000 yeni sosyal konut projesinde finans konusunda katılım bankaları da destek sağlayacak.

Toki 21.02.2020, 11:43 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Katılım Bankaları da TOKİ Projesinde Yer Alacak

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 100.000 yeni sosyal konut projesinde vatandaşların finansman sağlayabilmeleri açısından kamu bankalarından başka katılım bankalarından da yararlanabileceği açıklandı.

16 Aralık 2019 tarihinde TOKİ'nin gerçekleştirdiği projeye başvurular alınmaya başlanmıştı. 15 Ocak 2020 tarihi ile başvuruların sona erdiği projede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli bir açıklamada bulundu. Dar gelirli vatandaşa yönelik gerçekleştirilen 100.000 sosyal konut projesinde artık katılım bankaları da olaya dahil olacak. Binlerce kişinin yoğun ilgi gösterdiği TOKİ kampanyasına en çok başvuru İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa illerinden geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve TOKİ ortak çalışması ile gerçekleştirilen Her Yıl 100.000 Yeni Sosyal Konut Projesi tüm Türkiye tarafından oldukça rağbet gördü.

Konut Finansmanı Desteği Artıyor

1 milyon 90 bin kişinin başvurduğu 100.000 yeni sosyal konut projesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre kamu bankalarının yanında katılım bankaları da dar gelirli vatandaşa destek sağlayacak. Bu sayede vatandaş herhangi bir zorluk yaşamadan 240 ay sabit taksitle kira öder gibi ev sahibi olabilecek.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü