Kayseri'ye TOKİ Projesi

Toplu Konut İdaresi tüm Türkiye'de milyonlarca insanı ev sahibi etmeye devam ediyor. Kayseri’nin İncesu ilçesinde gerçekleşecek olan sıradaki projede 108 konutun ihalesi gerçekleştirildi.

Toki 12.02.2020, 23:26 Onur DİMLİ
Kayseri'ye TOKİ Projesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bu sefer Kayseri'de oldukça farklı bir projeye imza atıyor. Yatay mimari konutlar düşüncesi ile Kayseri'nin İncesu ilçesinde 5 etapta TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan 108 konutluk ihalenin anlaşması yapıldı. 12 Şubat 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan ihalenin içerisinde 108 konutluk proje kapsamında cami inşaatı altyapı çalışmaları ve sitenin peyzaj mimarisi de yer alıyor. Farklı bir dokunuş yaparak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kayseri'de yatay mimari anlayışıyla çalışma gösterecek. Yüksekliğe zemin artı 3 olacak şekilde ayarlanan 108 konutun daire genişliği ise oldukça ferah olacak. 3 artı 1 ve 2 artı 1 şeklinde planlanan dairelerin bitiş tarihi hakkında net bir bilgi yok.

Yatay Mimari Kayseri'de Yükselecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Toplu Konut İdaresi Başkanlığı projelerinden biri olan Kayseri İncesu 5. Etap çalışmaları 12 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen ihaleye göre hız kesmeden devam edecek. Yatay mimari ön planda olduğu projede bahçe alanı, çocuk parkları, modern peyzaj mimarisi, oyun ve spor alanları ile birlikte geniş sosyal çevre imkanları yer alacak. Ayrıca TOKİ'nin alışılmadık mimari çalışmaları kapsamında Kayseri şehri yeni bir görünüm kazandıracak ve güvenli bir yaşam alanı oluşturulacak.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü