Metropol Şehirlerde TOKİ Kura Sonuçları

İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep gibi büyük şehirlerde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan kuralların sonuçları vatandaşlar tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Toki 04.02.2020, 23:42 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Metropol Şehirlerde TOKİ Kura Sonuçları

2020 TOKİ kuraları ne zaman çekilecek sorusu milyonlarca insanın aklında yer etti. Yetkililerden yapılan son dakika açıklamaya göre TOKİ başvuruları Ocak ayında başlamıştı. Tüm yurt genelinde 100.000 konutun yapılacağı TOKİ projesinde kura sonuçlarını milyonlarca kişi heyecanla bekliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geçtiğimiz günlerde TOKİ kura çekilişi sonuçlarının canlı yayınla internet üzerinden duyulacağını açıkladı. Kura sonuçları 2020 Şubat ayı içerisinde belli olacak. Vatandaşlar önümüzdeki günlerde sonuçlara internet üzerinden erişim sağlayabilecek.

Engelli Vatandaşlara %5 Kontenjan

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tüm yurt genelinde gerçekleştirdiği 100.000 konut projesinde şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri unutmadı. Bu vatandaşlarımıza TOKİ konutlarından herhangi bir kura talebi olmaksızın verilecek. Engelli vatandaşlar için ise toplam kontenjanın %5’i ayrılacak. Engelli vatandaşlar ile şehit aileleri harp ve vazife malulleri dul ve yetimler haricinde kontenjanlar belirlenecek ve kalan başvuru sahipleri ile tekrar bir kura çekilişi gerçekleşecek. TOKİ emekli vatandaşlar için de % 25 oranında kontenjan ayırdı. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri borçları bitene kadar dairede herhangi bir satım ya da kiralama işlemi gerçekleştiremiyor. Ancak ödemenin tamamlanması ile birlikte hak sahipleri elde ettikleri daireleri satıp kiralama şeklinde kullanabilir.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü