Park Mavera 3 Projesinde Teslimatlar Başladı

TOKİ, 2019 yılında büyük projelere imza attı. Bunlardan biri de Park Mavera 3 projesi oldu. Ancak konutlar, sahiplerine teslim edilmedi. Bu yüzden teslim tarihi, merak konusu oldu.

Toki 27.01.2020, 20:06 Muharrem KARAKUŞ
Park Mavera 3 Projesinde Teslimatlar Başladı

Vatandaşların Park Mavera 3 konutlarının teslimi için ısrar etmesi üzerine TOKİ’den açıklama geldi. Dairelerin teslim tarihlerini açıkladı. Böylelikle vatandaş rahat bir nefes aldı.

İstanbul Başakşehir’de 2019 yılında yapılan ve 2020 yılında teslim edileceği söylenen Park Mavera 3 projesi sonunda tamamlandı. Şimdi ise sırada dairelerin sahiplerine verilmesi var. Ancak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bu konuyla ilgili bir bilgi vermemişti. Vatandaşların ısrarı üzerine açıklama yaptı.

Teslim Tarihi Belli Oldu

TOKİ’nin açıklamalarına göre Park Mavera 3 projesi 27 Ocak 2020 tarihinde teslim edilmeye başlanacak. Ancak ev sahiplerinin teslim tarihleri birbirinden farklı. Yani herkese aynı anda daireleri teslim edilmeyecek. Önce evlerine ihbarname gönderilecek.

Bu teslim ihbarnamesinde konut bilgileri ve teslim tarihi yer alacak. Ev sahipleri, bu bilgilere göre dairelerini teslim alacak. Teslim ihbarnamelerin ne zaman gönderileceğiyle ilgili ise bir açıklama yapılmadı. Ancak ihbarnamelerin yarından itibaren dağıtılmaya başlanması bekleniyor.

Dairelerin teslimi ise kısa sürede yapılacak. Yani işlemler, bir günden fazla sürmeyecek. Ev sahipleri, uzun zamandır bekledikleri konutlarında hemen oturabilecek. Bu süre zarfında teslim öncesinde olduğu gibi ev taksitlerini kira öder gibi ödemeye devam edecek.

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü