TOKİ Başkanı Ömer Bulut: Kaliteli Üretim Yapacağız

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut, 100 bin sosyal konut projesinin mühendis, mimar, müteahhit, işçi ve malzeme sektörü açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Toki 21.12.2019, 17:09 Onur DİMLİ
TOKİ Başkanı Ömer Bulut: Kaliteli Üretim Yapacağız

Buna göre kaliteli üretim yapacağımızdan şüpheniz olmasın diyerek vatandaşlara güvenebilecekleri müjdesini verdi. TOKİ başkanı Ömer Bulut, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen, İnşaat faaliyetleri değerlendirme toplantısına katıldı.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ömer Bulut, ihalelerde 2250 yükleyici ve 870 müteahhit bugüne kadar iş almıştır diye belirtti. TOKİ'de aktif rol olan yükleyici sayısının 197, müşavir sayısının ise 24 olduğunu belirterek, 287 proje ve 70 bin konut inşaatı yaptıklarını söyledi.  TOKİ'nin yaptığı ihalelerin bedelini 19.4 milyar tutarında olduğu tahmin ediliyor. Kasım ayı itibariyle ise, 9 milyar 62 milyon civarında,  ihale bedeli belirlendi. Son 17 yılda toplam TOKİ, 160 milyarlık ihale gerçekleştirdi.

Kaliteli Ürünler Kullanacağız, Vatandaşlarımızın Şüphesi Olmasın

 Ömer Bulut konuşmasının devamında, müşavir ve müteahhitlerin şartnameye uygun ve kaliteli çalıştığını ifade ederek, gereken sürede, gereken kalite inşaatın ilerlemesi devam edilecektir diye vurgu yaptı.

TOKİ tarihinde bu sene ilk defa 100 bin sosyal konut hedefi konuldu. Ömer Bulut bu hedefin tüm müteahhit müşavir Mimar işçi ve malzeme sektörü için önemli olduğunu vurgulayarak kalitesiz üretim yapmayacaklarını ve vatandaşların bu konuda TOKİ'ye güvenmelerini belirtti. 

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü