TOKİ'den Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

TOKİ tüm Türkiye genelinde 100.000 sosyal konut projesini gerçekleştirirken aynı zamanda kentsel dönüşüm çalışmalarına da devam ediyor.

Toki 21.02.2020, 23:19 Zehra Bilgehan Kurtuluş
TOKİ'den Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Türkiye'de 81 ilde dgelirli vatandaşlara geniş imkanlar sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bu sefer de kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik kolları sıvadı. 100.000 Sosyal Konut Projesi tüm Türkiye'de çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda başvuru süreci tamamlanan projede genel itibariyle bütün illerde kura sonuçları açıklandı. Binlerce vatandaş ucuz fiyata konut sahibi olduğunu öğrenince sevinçten havalara uçtu. Aylık düzenli miktarlarla kira öder gibi ev sahibi olunan TOKİ 100.000 sosyal konut projelerinde sabit taksitlerle ödeme kolaylıkları da sağlanıyor.

TOKİ Şehirlerin Kendine Has Özelliklerini Koruyacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamalara göre 100.000 sosyal konut projesinin yanında tüm Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmalarına da devam edileceği haberi geldi. TOKİ Başkanlığı tarafından kamuoyuna yapılan duyurularda kentsel yenileme ve kentsel dönüşüm çalışmalarına ara vermeden devam edileceği ve şehirlerin kendine has özelliklerinin tamamen korunacağı bilgisine ulaşıldı. Özellikle şehirlerin altyapı sorunlarını büyük ölçüde çözmeyi planlayan TOKİ, kanunların yetki ve görev kapsamında üzerlerine düşen her şeyi yapacağını kamuoyu ile paylaştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 6306 ve 6292 sayılı kanunlar neticesinde TOKİ'nin kentsel dönüşüm yapmak istediği alanları belirlemesi ile başlayacak olan çalışmalar, hak sahipleri ile yapılan sözleşmeler neticesinde ilerleyecek. Gerekli anlaşmalar sağlanamazsa muvaffakat görüşmeleri TOKİ tarafından yürütülecek.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü