Toki Eskişehir İçin Yeni İlçeler Belirlendi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan ve vatandaşla tarafından oldukça büyük ilgi gören 100 bin konut projesi için Eskişehir’de yeni gelişmeler var.

Toki 08.01.2020, 18:23 Abdurrahim KARABAYIR
Toki Eskişehir İçin Yeni İlçeler Belirlendi

Eskişehir, proje için başvuruda bulunan yoğun iller arasında yer alıyor. Eskişehir tarafından oldukça başvuru alan proje için farklı ilçelerde kapsama eklendi. Vatandaşlar, TOKİ tarafından açıklanan 100 bin konut projesine, ucuz fiyatlara ev sahibi olabilmek için oldukça yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Bu şehirlerden bir olan Eskişehir’de yaşanan yoğunluk ve oluşan ihtiyaçlar nedeni ile yeni ilçeler eklendi. Yeniden eklenen ilçeler ise Sarıcakaya, Çifteler, Günyüzü ve İnönü ilçeleri olarak açıklandı.

İhtiyaçlar Nedeni İle İlçelerde Artış Oldu

Eskişehir milletvekili olan Prof. Dr. Emine Nur Günay, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaşların ucuza ev sahibi olmak istemesi nedeni ile projeye oldukça ilgi olduğunu belirten Günay, bazı ilçelerin proje kapsamına alındığını bildirdi. Bazı dış ilçelerde oluşan ihtiyaçların artması nedeni ile vatandaş belediye başkanına durumlarını bildirdi.

Belediye Başkanları da, bu durumu Günay2a bildirdi. Sonrasında yapılan görüşmeler ve incelenen alan ile altyapılar sonrasında, bu bölgelerin yani ilçelerinde proje kapsamına alınması kararına varıldı. İnceleme ve raporların bulunduğu dosya, TOKİ başkanlığına gönderildi. Dosyayı inceleyen TOKİ Başkanlığı ise sunulan gerekçeleri ve incelenen alanların, proje kapsamına alınmasının uygun olduğuna karar verdi ve bu ilçeler, kapsama alındı.

Yorumlar (0)
14°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü