Toki

Her yıl ilana çıktığı onlarca yeni proje ile gelir durumu düşük ailelerin umut ışığı olan Toki, bu yıl da gelir durumu düşük kişiler ve aileler için yapacağı konutlar için talep toplamaya başladı.

Toki 15.11.2019, 11:36 Onur DİMLİ
Toki

Her yıl ilana çıktığı onlarca yeni proje ile gelir durumu düşük ailelerin umut ışığı olan Toki, bu yıl da gelir durumu düşük kişiler ve aileler için yapacağı konutlar için talep toplamaya başladı. Türkiye'nin birçok ilinde yapılacak olan toplu konutlar, modern mimari anlayışı ile üretilmekte ve Avrupa mimari tarza yakın bir anlayışla inşa edilmektedirler. TOKİ tarafından üretilen konutların hepsi yaşam için son derece elverişli konutlardır.

 2+1 ve 3+1 Daireler

 Büyüklükleri farklı olan konutlar bulundurduğu oda ve salon sayısına göre ayrışmaktadır. 75-150 m² arasında değişen alan büyüklüklerinde yapılan dairelerde oda sayıları 2 veya 3 olarak değişebilmektedir. Oda sayısı farklı olsa da her dairede mutlaka bir salon bulunmaktadır. Mutfak, banyo ve hol gibi alanların da düşünülerek üretildiği TOKİ konutları, sıcak aile yuvalarının uzun yıllar mutlu yaşam sürmeleri için ideal konutlardır.

 Nasıl Alınmaktadır?

 TOKİ'nin ilana çıkaracağı toplu konutlardan satın almak için öncelikle TOKİ'nin ileriye sürdüğü şartları taşımak gerekmektedir. Belirlenmiş olan alt gelir grubunda olmak bu şartların başında gelmektedir. Ayrıca TOKİ'ye kayıt olacak kişinin üzerine tapu kaydının bulunmaması da gerekmektedir. Üzerine bir daire bulunan kişiler TOKİ'nin ilana çıktığı daireler için başvuramamaktadır.

 Halen daha Halk Bankası ile anlaşmalı olarak ilana çıkan TOKİ, ilana çıkardığı daireler için ön talep toplamak ve kesin başvuruların sonuçlandırılmasından sonra daire bedellerinin ödenmesini aynı banka üzerinden gerçekleştirmektedir.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü