Toki, Kocaeli Projesini Açıkladı

TOKİ, 2019 yılında yaptığı birçok proje ile dikkat çekti. Ardından 2020 projelerinden bahsetti. Bunlardan biri TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi oldu. Diğeri ise Kocaeli Dilovası Projesi.

Toki 26.01.2020, 22:01 Abdurrahim KARABAYIR
Toki, Kocaeli Projesini Açıkladı

TOKİ, 2020 yılında da konut ve kentsel dönüşüm projelerine devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kocaeli Dilovası projesi için 429 adet konutun ihalesini yaptı. İhale de çevre ve altyapı düzenleme de yer aldı.

Kocaeli Dilovası Projesi Şehre Değer Katacak

TOKİ’nin Kocaeli Dilovası Sosyal Konutları, şehre değer katan uygulamalardan biri olacak. Modern ve geleneksel mimari bir arada buluşacak. Böylelikle şehrin manevi değerleri de sonsuza kadar devam edecek. Bölgede az katlı, geleneksel ve doğaya uygun az katlı konutlar yapılacak.

Kocaeli Dilovası Projesi kapsamında 128 adet 3+1, 301 adette 2+1 daire inşa edilecek. Yükseklikleri de 4 ve 5 katlı olacak. Yatay mimari göz önünde bulundurulacak. Ayrıca projede parklar, spor salonları ve oyun alanları olacak. Peyzaj planlaması ile şehirde bir yaşam alanı oluşacak.

İhale sırasında anlatılan bu özellikler, büyük ilgi topladı. Birçok kişi, daire satın almak istedi. İnşaata kısa süre içerisinde başlanacak. Birçok avantaj yaşam alanında ev sahibi olacak. Projenin 6 ay gibi bir sürede bitmesi bekleniyor. Ardından konut sahiplerine anahtar teslimi yapılacak. Vatandaşlar, şehirde muhteşem manzaralı bir eve sahip olacak.

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü