Toki kura çekiliş tarihleri

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi, haftalardır günlerden düşmüyor. Başvurusu 15 Ocak 2020 tarihinde sona eren projenin, kura çekim tarihi merak ediliyor.

Toki 25.01.2020, 18:39 25.01.2020, 18:44 Abdurrahim KARABAYIR
Toki kura çekiliş tarihleri

Sosyal Konut projesine ilgi beklenenden fazla oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başvuru sayısının 1 milyondan fazla olduğunu belirtti. Talep devam etmesine rağmen 15 Ocak günü başvurular sona erdi. 16 Ocak günü yapılan başvurular kabul edilmedi.

Şimdi ise kura çekiliş tarihi merak ediliyor. Yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen bununla ilgili kesin bir açıklama yapılmadı. Başvuru yapan vatandaşlar, kura çekim tarihi hakkında halen bir açıklama yapılmadığı için sitem etti.

Kura Ne Zaman Çekilecek?

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi, kura çekiliş tarihiyle ilgili kesin bir açıklama yok. Ancak tahminler bulunuyor. Bazı vatandaşların kura çekimlerinin şubat ayında yapılacağını tahmin ediyor. Tahminler dışında ise bir açıklama bulunmuyor.

Başvuran ve başvurmayan tüm vatandaşlar, projenin bir an önce başlamasını istiyorlar. Ancak daha kura çekimi bile başlamadı. Peki, kura çekimi yapıldığında ne olacak?

Kura çekimi ile konutların sahibi belli olacak. Kurada ismi çıkan vatandaşlar, konut inşaatı bitene kadar bekleyecek. O süre zarfında kira öder gibi evin taksitini ödeyecek. 10 yıl gibi bir süre sonra da evin sahibi olacak.

Kurada ismi çıkmayan vatandaşlar ise başvuru ödemesi yaptığı bankadan ücretini geri alacak.

Yorumlar (0)
11°
açık
Günün Karikatürü Tümü