TOKİ Kura Çekilişi İçin Heyecanlı Bekleyiş

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarca TOKİ kuraları ne zaman sorusu merak edilen sorular arasındadır. Bu araştırma için toki.gov adresi sıkça ziyaret edilir ve sorulara yanıt aranır. İşte en güncel TOKİ haberleri…

Toki 10.02.2020, 22:01 Abdurrahim KARABAYIR
TOKİ Kura Çekilişi İçin Heyecanlı Bekleyiş

TOKİ projeleri uygun fiyatlarla ev sahibi olabilmek isteyenler için oldukça uygun projelerdir. Ancak TOKİ için nereye başvurulur? gibi sorular bazı vatandaşlar tarafından hala bilinmemektedir.

TOKİ Projelerinde Son Gelişmeler

Geçtiğimiz aylarda başvurular yapıldı. 16 Aralık 2019 tarihi ile 15 Ocak 2020 tarihleri arasında vatandaşlar başvurularını gerçekleştirdi. TOKİ projelerine bu başvuru döneminde de yoğun ilgi vardı. 100 bin konut için başvurular yapıldı ve meraklı bekleyiş başladı.

Vatandaşlar şimdi de başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını bekliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen TOKİ projelerine, ev sahibi olup kira derdinden kurtulmak isteyen herkesin yoğun ilgisi vardı.

TOKİ İhalelerinde Son Durum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonuyla gerçekleşen TOKİ kura başvurularının ardından, 100 bin konut başvuruları gerçekleştirildi. TOKİ nereye başvurulur? araştırmalarının ardından vatandaşlar başvurusunu yaptı ve artık sonucunu bekliyor.

Artık başvuruların nasıl sonuçlandığının beklendiği bir sürece girmiş bulunmaktayız. TOKİ satış başvurularında vatandaşlar başvuru için belli bir miktar ücret ödemişti.

Son haberlere göre başvurusu onaylanmayan vatandaşlara, ödedikleri miktarın geri verileceği açıklaması yapıldı. Böylece başvuru ödemeleri konusunda herhangi bin mağduriyet yaşanmayacak.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü