TOKİ Kurada İsimleri Çıkmayanlara Para İadesi Yapacak

Türkiye'de orta ve dar gelirli vatandaşa konut sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kurallarda ismi çıkmayan binlerce vatandaşa para iadesi gerçekleştirecek. 100.000 sosyal konut projesi kapsamında gerçekleştirilecek para iadeleri ne zaman yapılacak?

Toki 01.04.2020, 21:39 Zehra Bilgehan Kurtuluş
TOKİ Kurada İsimleri Çıkmayanlara Para İadesi Yapacak

TOKİ tüm Türkiye'de 100.000 sosyal konut projesini gerçekleştirmeye devam ediyor. Tüm illerde gerçekleştirilen kura sonuçlarına göre isimleri çıkmayan vatandaşlara ödedikleri başvuru ücretleri geri iade edilecek. Türkiye'nin birçok şehrinde kuralar gerçekleşti ve sonuçlar açıklandı. Peki kuralarda ismi çıkmayan vatandaşlar için başvuru ücretleri ne zaman iade yapılacak? Binlerce kişinin merak ettiği bu sorunun cevabı haberimizde.

TOKİ'nin Yaptığı Para İadesi Nasıl Alınır?

Toplu Konut İdaresi 100.000 sosyal konut projesi kapsamında çekilişlere başvuran kişiler arasından toplu bir kura işlemi gerçekleştirdi. Peki kuralarda ismi çıkmayan vatandaşlar için bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Yüz binlerce vatandaş başvuru ücretlerini nasıl ve nereden alabilecek? Konuyla ilgili detaylı açıklamalar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre para iadesinin gerçekleşebilmesi için ortalama 5 iş günü beklenmesi gerekiyor. Yani hafta sonu ve resmi tatilleri saymazsak 5 iş günü içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 100.000 sosyal konut projesi için hangi bankaya para yatırdıysanız oradan kimlik ile başvuru yaparak para iadesi alabileceksiniz. Sadece başvuru sahibinin kimliği ile beraber para yatırdığı banka şubesine giderek başvuru ücretini alması yeterli olacak.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü