TOKİ Kuraları Coronavirüs Salgını Nedeniyle Ertelendi

Tüm Türkiye çapında 100.000 yeni sosyal konut projesini gerçekleştiren TOKİ konutların kura sonuçlarının açıklanma tarihinin ertelendiğini duyurdu. Coronavirüs salgını nedeniyle ertelenen kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Toki 26.03.2020, 21:18 Soner YARDIM
TOKİ Kuraları Coronavirüs Salgını Nedeniyle Ertelendi

Türkiye'ye derinden etkileyen virüs salgını TOKİ çalışmalarını da etkiledi. Tüm Türkiye çapında 100.000 yeni sosyal konut projesinin kura çekilişi sonuçları vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Salgın neticesi ile geçtiğimiz günlerde TOKİ bir takım önlemler alarak kura sonuçlarının açıklanmasının erteleneceğini kamuoyu ile paylaştı. Kurum Twitter sosyal medya hesabından salgının olası bulaş yollarını azaltmak için önlem amacıyla TOKİ kura sonuçlarının canlı yayınla sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleşeceğini, ayrıca hak sahibi olamayan yani kurada ismi çıkmayan vatandaşların 100.000 yeni sosyal konut projesine başvuru bedellerinin iadesi esnasında bankalarda herhangi bir izdihamın oluşmaması için böyle bir tedbir aldıklarını kamuoyu ile paylaştı.

TOKİ Geri Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Coronavirüs salgını 100.000 yeni sosyal konut projesinden faydalanmak isteyen vatandaşları da etkiledi. TOKİ geçtiğimiz günlerde salgın dolayısıyla ortada herhangi bir tehlike yaratmamak için kuraların sosyal medya hesaplarından canlı yayın ile gerçekleşeceğini açıkladı. Ayrıca kuralarda ismi çıkmayan vatandaşların geri ödemeleri de bankalarda oluşacak izdihamın artış göstermemesi amacıyla ileri bir tarihe ertelendi. Sosyal medya üzerinden canlı bir şekilde gerçekleşecek olan kura sonuçlarının ise net tarihi kurumun web sayfası ve çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden ilan edilecek.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü