Toki Kuraları İçin geri Sayım Başladı!

Toplu konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak olan 100 bin sosyal konut projesi için oldukça heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Toki 06.01.2020, 19:46 08.01.2020, 09:47 Fatih OĞUR
Toki Kuraları İçin geri Sayım Başladı!

Yapılacak olan 100 bin konut projesi oldukça uygun fiyatlara sahip olacak ve ödeme koşulları ise asgari alt gelir ve orta sınıflı bütçeye sahip ailelerin kolaylıkla ödeyeceği şekilde ayarlanacak. Yapılacak olan projeye oldukça yoğun bir ilgi var. Yapılacak olan proje 81 ilde yapılacak ve evlerin detayları da belirlendi. Evlerin mimari özellikleri de açıklandı ve yapılacak olan evler depreme dayanaklı bir sistem ile yapılacak. Evlerin yapımında yatay mimari kullanılacak bu sayede, depreme dayanaklı olan özellikleri de desteklenmiş olacak. Toplu konut projesine başvuru yapamayanlar, başvuruların süresi devam etmektedir. Başvuru yapanlar ise kura çekiminin ne zaman olacağını büyük merakla beklemektedir.

Kura Çekilişi Tarihi Hakkında Açıklama Yapılmadı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından açılanan 100 bin konut projesine ilgi oldukça büyük bir şekilde sürüyor. Vatandaşlar, uygun bir fiyata ev alabilmek ve ödeme kolaylığı sayesinde kolay ev sahibi olabilmek için kıyasıya başvuru yapmaktadır. Başvuru yapamayanlar başvuruların bittiğini sanmaktadır fakat başvurular hala e-devlet üzerinden gerçekleşmektedir. Yapılacak olan kura çekiminin tarihi ise henüz belirlenemedi. Yapılacak olan kura çekiminde ise 4 farklı kategori belirlenecek bu kategorilere göre çekim sağlanacaktır. Başvuru yapmak isteyenler, e-devlete giriş yaparak, detaylar hakkında daha fazla bilgi alabilirler.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Karikatürü Tümü